Jump to content
100

Hack parola WPA - Chiar merge...

Recommended Posts

Trebuie sa capturati handshakeul cu wifi way (ultima versiune merge cel mai bine) si sa il uploadati acolo. Platiti cu o carte de credit si aia e...... Nu cred ca e foarte dificil. Daca vreti sa faceti voi, va trebuie un dictionar de 1-2 miliarde de parlole posibile + putere de calcul. Mie mi-au gasit si parole gen "1cuvant" "cuvant232". Brute force e imposibil pana si pt o parola de 8 caractere full ascii.

Link to comment
Share on other sites

Repet,e tzeapa.Prin absurd se pot obtine 1% parole,de genul ,,gheorghe" ,,123456" etc.Numai daca cititi primele doua rinduri de pe pagina principala,in care se spune clar,nu se garanteza nimic,si ar trebui sa va dati seama.

Daca voi vreti sa credeti si sa dati banii aiurea nu aveti decit,e dreptul vostru,inclusiv va ofer eu astfel de parole pe 5 dolari bucata cu acelasi inceput ca si ei....,,nu va garantez reusita,iar banii dati sint pierduti"

Isus Cristos a fost roman!

Link to comment
Share on other sites

Tot ce stiu despre site este ca a fost creat de Pureh@te , un dezvoltator din echipa Backtrack , ca are un wordlist de

1,582,308,051 de passwords si ca percepe o taxa de 10$ pe incercare, indiferent daca rezultatul e pozitiv sau nu.

Sunt destul de sadici , ca dupa incasarea tarifului , in caz de nereusita, sa-ti transmita mesajul "aveti o retea foarte

bine securizata" :D

Acuma, prin bunavointa lui @100 ,am putut testa cam ce parole sunt in acel wordlist.

La key-uri mai elaborate (strong) nu prea face fata.

Dar, na...dai un ban si cum ti-o fi norocul !

Inca o data , merci @100,pentru disponibilitatea de care ai dat dovada.

Solutii garantate pentru WPA inca nu exista.Exceptand routerele cu wps, care e vunerabil cu reaver, acum .

Link to comment
Share on other sites

Inca 6. Va rog frumos sa va abtineti de la comentarii tampite cand habar nu aveti despre ce e vorba. Din gura vi se pare foarte usor de facut tot, dar adevarul e ca dormiti pe voi. NU fac bani din asta, nu ma interseaza sa castig nimic, vreau doar sa ajut comunitatea. Daca tu te crezi la piata si cumperi oua esti foarte foarte prost (cel mai bland spus). Excrocheire - FRAUDA ( cum se spune in 2012 la oras ) e cand ceri bani pe ceva, Eu nu am cerut, dar tu fiind foarte foarte prost (uite a 2-a oara) ai crezut ca ai gasit tu marea combinatie si fiind foarte foarte prost (a 3-a oara) te-ai si gandit sa impartasesti cu restul produsul creierului tau mucegait.

Link to comment
Share on other sites

Mai baiete,pe mine sa nu ma faci prost,fa-l pe tactu nesimtitule.In primul rind ca nu ajuti o comunitate cu smecheriile alea,iar de retelistica si chestii de genul asta habar ai ca se vede de la o posta,pentru ca daca stiai ceva nici nu te mai apucai sa scrii despre asta.

Intr-un singur cuvint hai sictir magar prost ce esti.

Link to comment
Share on other sites

Baiete..... mai tarus obosit care ai salariu 300 de dolari pe luna. Go @ vaca ca esti mult mult prea tampit pt internet. Tu nu vezi ca debordezi de prostie ? Zi mai bine ca ai gresit, da edit la post si du-te sa dai de mancare la gaini... Sau vino cu ceva INTELIGENT , nu cu o paralela la OUA, cap patrat. Sau spune-ne cate retele WPA ai spart tu si mai ales CUM !

Edited by 100
Link to comment
Share on other sites

Imi primul rind imi cer scuze tuturor userilor pentru iesirea dinainte,dar ma iritat pustanul.De acum inainte il ignor complet pentru ca nu mai am virsta sa stau la injuraturi cu astfel de pustani manelisti.

Multumesc co4ie pentru interventie.

E tisrziu dar sa incercam totusi sa facem un bine acestei comunitati:

Linkul pe care sinteti trimisi si excrocati,face referire la faptul ca va poate oferi o parola WPA,si ca argument spune ca detine 1 miliard si ceva de parole,pe care le prelucreaza cu un nor de calculatoare,sau in fine,cu multe calculatoare odata.

Dupa cum stiti,cei care intradevar aveti idee de asa ceva,pentru a obtine o parola WPA,pe baza de dictionar,acel worldlist(o lista de cuvinte,sau grupari de cifre) si impreuna cu acel handshake,este nevoie in primul rind de un dictionar care fizic vorbind nu exista,si nici nu este posibil.

Cei care veti urmari pagina mea si altele pe care scriu(vedeti in profilul meu) daca veti citi cu atentie,veti intelege ca nu se poate crea un dictionar care sa contina acele parole pentru care vi se cer bani.

Pentru inceput sa explicam ca pentru din astia gen 100...

O parola wireless Wep (cea mai usor de spart)contine 13 caractere,litere sau cifre,ori combinate.

O parola poate fi de genul abcdefg sau ABCDEFG, sau AbCdFg,sau 123456,sau a123456,sau b123456,sau A123456,etc,adica orice combinatie este posibila.

Pentru cei care stiu matematica ridicati pe 13 la puterea 13,dupa care inmultiti cu toate limbile existente in lume,iar la final,faceti combinatii de limbi,de exemplu litere chinezesti amestecate cu egiptene sau romanesti,sau cum doriti fiecare.

Bun,acum viteza de calcul,este estimata de acel site ca fiind de 400.000 cuvinte pe secunda (zic ei) dar din punctul meu de vedere sint mincinosi si excroci,pentru ca un astfel de procesor ar avea nevoie probabil de o racire cu nitrogen sau asemanatoare,si astfel de tehnologie nu este accesibila unor muritori de rind care fac afaceri pe 10 dolari.

Ei zic ca folosesc un nor de calculatoare foarte performante....ok,si cem cit ar costa astea in cazul in care cineva le-ar putea avea disponibile (nu zic proprietate)

Buuun,trec peste partea hardware,faceti voi un scenariu si vedeti daca ajungeti la un rezultat.

Mai departe,o parola WPA,sau WPA2.

Eu am la modem o parola WPA de genul [x-_/!qsP,*+´¨ \ºª¿'iar de aici mai departe mai am caractere chinezesti si hinduse]

Sa facem un calcul sa vedem ce iese.

Punem parola ca avind 20 caractere si rezulta:

20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20x20=104.857.600.000.000.000.000.000.000

pufffffff,nu sint sigur ca am facut inmultirea corect,poate ca am mai uitat pe parcurs citeva zerouri.

Acuma impartim rezultatul la ce timp vreti voi ca sa vedem cit timp ar dura asa ceva......impartim la 3600 de secunde (pentru cine stie cit insemana e ok)

si rezultatul este de 29.127.000.000.000.000.000.000 parole probate pe ora

104.857.600.000.000.000.000.000.000-parole cu 20 caractere

29.127.000.000.000.000.000.000 parole incercate intr-un interval de 1 ora

----------------------------------------------

104.828.473 .000.000.000.000.000.000 parole ramase de incercat

acum impartim ce a ramas la 100 de ani,dar inainte haideti sa vedem cite secunde are anul.

1 ora=3600 sec

1zi=24 ore=24x3600=86400sec/zi

1an=365zile=86400sec/zi x 365zile/an=31.536.000sec x 400.000passw/sec=12.614.400.000.000 parole pe an.

Acum impartim numarul total (de unde total,doar o parte) de parole de 20 caractere,la numarul de parole probate intr-un an si vedem cati ani am avea nevoie numai pentru combinatia asta.....

Totalul este...8.312.531.709.791 ani

As vrea sa fac un calcul si cu o parola mai mare,eventual cu una maxima,dar calculatorul nu stie sa faca astfel de calcule.

De retinut ca daca parola este de tipul ,,gherghemanelelagreu" nu inseamna ca va fi probata printre primele,pentru ca abecedarul incepe cu a,si A dupa care numaratoarea influenteaza si ea,de exemplu poate fi ceva de genul a1 sau A1bcdefg....etc.si bineinteles ca se poate pune si o hieroglifa la inceput ca sa fie mai dificil de ajuns la ea.

Nu prea mai am timp cu toate ca as mai putea sa scriu cativa ani despre asa ceva.Imi cer scuze daca am gresit la calcule cu citeva mii de ani dar sint grabit si mi-e somn,dar ce mai conteaza 2..3 secole.

Revenind la WPA,pentru modemurile cu WPS activat,se poate scoate WPA,siodata scos,nu mai conteaza cit de complicata este parola,si nici de cite ori o schimba,dar un astfel de manual nu veti gasi aici,imi rezerv dreptul sa il public numai pe forumul meu.

Multumesc pentru atentie si rabdare daca ati ajuns la sfirsit cu cititul.

O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

aaaaaa BITCOIN iti spune ceva?! Nu vrei sa intelegi ca e o solutie, nu solutia. Daca la mine a mers si eu dau 100 de usd de la mine sa ii ajut si pe altii, ce dracu te bagi tu desteptu planetei, priceputul din fundul satului sa imi explici mie in matematica ta rurala ca nu e bine ?

O pagina de teorie si NIMIC PRACTIC. Da-mi peste nas, uite iti dau eu acum 4 handshakes si sparge-le tu, d-le "academician" aka "porfesor de informatica la tara".

NU MERGE PT TOATE, dar daca vrei sa ai acces la netul vecinului parolat cu WPA , poti sa incerci. Dc vecinul e ca tine, un satean scolit si priceput, o sa isi puna parola #$ERFF$#$% ca sa nu stea nimeni pe netul lui. Daca nu e, si multi nu sunt, O SA O GASEASCA.

PS: Manelist esti tu cu cine vrei tu (era sa zic doamna ma-ta), iar de pusti nu mai zic. De obicei nu ma cobor la nivelul celor ca tine, dar chiar ai insistat.

Edited by 100
Link to comment
Share on other sites

Deci am si eu o problema! Folosesc Backtrack 5 R1, una peste alta ajung la partea in care am capturat handshake-ul, folosesc dictionarul, iar dupa o ora imi apare ceva de genul " passphrase not in dictionary" acest passphrase sa zicem ca ar fii " Vasile" eu cuvantul Vasile il am in dictionar, deci nu inteleg de ce imi spune ca nu a fost gasit in dictionar? Mare rugaminte celor care va pricepeti la hack wpa sa imi lasati o opinie sau macar un program, o modalitate orice de a sparge wpa, stau in londra deci dictionar nu ar fii greu de gasit pentru ca vine de la sine de inteles ca este in engleza parola! Astept un raspuns, va multumesc frumos

P.S Mentionez ca dictionarul pe care il folosesc are aproximativ 65 de mb! putin sau ar trebuii sa fie suficient?

Link to comment
Share on other sites

Cuvintul din dictionar trebuie sa fie identic,atit ca minuscule cit si majuscule,si pauze,si orice alt semn.Raspunsul pe care l-ai primit este ca nu exista parola in dictionar,asa ca asta este.

Nu conteaza cit de mare este dictionarul,important este sa contina cuvintul de care ai nevoie.

Treci pe wifiway,are ceva ce nu stiu daca inca a fost implementat in BT si anume Reaver pentru wps cu care poti scoate WPA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...