Jump to content
sharack

HI everybody

Recommended Posts

Stiti povestea, sunt nou venit am auzit de acest forum akm cateva zile cand incercam sa ma documentez despre Tinkode... ma numesc alin, 18 ani, locuiesc in Dolj si de mult timp caut o comunitate unde sa incep si eu sa invat informatica... mai exact programare si scripturi...comenzi in dos ce stiu eu akm? mai nmk nu am avut ocazia sa lucrez pe linux si nici posibilitati dar urmaresc zilnic documentare si chestii pe net despre sistemul de operare linux.

P.S sunt pregatit sa-mi pierd orele in fata pcu-lui dar sa aiba un rost deci am cateva intrebari ca orice incepator:

1. De ce e mai bun Linux ca Windows xp/7 in programari si chestii de hack....

2.Pt un hacker/scriptkid conteaza viteza de net?(cand ataci ceva...)

3.Voi cum ati invatat atatea comenzi si hackuri.?

Va doresc o zi buna si astept ceva raspunsuri daca se poate:)

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

  • Moderators

Salut sharack!

Pe viitor incearca sa nu mai scrii cu culoare albastra pentru ca pe fundal negru e deranjant pentru ochi. Acum sa-ti raspund la intrebari:

1. Nu poti zice ca Linuxul este mai bun decat Windows-ul pe partea de hack. Exista numeroase distributii de Linux, cred ca tu te referi la Backtrack care este o distributie facuta special pentru pentesting. Nu trebuie neaparat sa ai un sistem de operare sub linux ca sa faci hack.

2. In anumite situatii conteaza viteza de net, in altele nu, depinde ceea ce vrei sa faci.

3. Citind carti si facand multa practica. Acestea sunt cele mai bune doua modalitati de a invata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...