Jump to content

Recommended Posts

Vezi ca sunt siteuri specializare, toata smecheria la hackintosh sta in bootloader si in kernal.

Driverele pt laptopul tau le gasesti pe forumul de nisa, si eventuale patchuri.

Atentie doar la conflicte. Dupa cateva zile de teste, cand m-am jucat eu cu hackintosh, am avut un conflict de drivere de in boot imi facea microfonie, nu a fost deajuns ca erau alte drivere care nu le gasea si are un time out enorm cand nu gaseste driverele.

Frumos a fost ca dupa vreo 25 min pe cand mi-a bootat, datorita microfoniei s-a stricat o boxa, cred ca s-a spart, acum trebuie sa dau sunetul sub un sfert pe boxa aia altfel se aude un barait groaznic. Si ca sa fie totul frumos e vb de laptopul care l-am luat de black friday anul trecut :((. Nu l-am dus inca la garantie caci mai am de lucru la niste proiecte urgent, dar cum o sa ma eliberez il duc caci nu are urme de actiune a unor corpuri straine.

Oricum ai grija, daca apar loopuri dubiose e de la drivere, nu insista.

Altfel cat l-am testat m-a surprins prin usability si performante!!!

Bafta!

PS: cea mai buna compatibilitate o obti cu cpu intel, ideal seria i, si restul chipseturilor la fel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...