Jump to content
lns

********* a spart un SITE ROMÂNESC. 2,8 GB de informații confidențiale circulă pe int

Recommended Posts

********* a spart site-ul Institutului Na?ional de cercetare-dezvoltare în Optoelectronic?. Aproape 2.000 de fi?iere confiden?iale au fost f?cute publice, informeaz? International Bussines Times.

"Institutul Na?ional de cercetare în Optoelectronic? din România, spart de *********", a fost mesajul postat de hackerii ********* pe Twitter, sâmb?t? diminea??.

"De dou? zile încerc?m s? câ?tig?m o lupt? pe apele învolburate ale internetului, ?i iat? c? am reu?it. De aceast? dat?, for?ele noastre au atacat siteul INOE, al?turi de subdomenii importante ale acestuia", se arat? într-un post al fac?iunii române?ti a Anonynmous.

Hackerii au reu?it s? descarce 2,8 GB de informa?ii, 1810 fi?iere din 297 de foldere. Site-ul INOE nu func?iona la momentul public?rii acestei ?tiri.

********* a publicat, pe site-ul s?u, linkuri pentru desc?rcarea documentelor confiden?iale.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/*********-a-spart-un-site-romanesc-2-8-gb-de-informa-ii-confiden-iale-circula-pe-internet_914920.html#ixzz1mjinHlvI

Link to comment
Share on other sites

Critic media , si tot personalul lingau care foloseste cuvantul "spart" in aceste situatii .Ceea ce se poate sparge sunt nucile cu ciocanul cand nu aveti ce face , va puteti sparge geamurile acasa daca aveti prea multe calduri si jandarmii MASCATI pot sparge usa apartamentului unde locuiti dar nu si fara media.Deci un jandarm mascat nu are puterea sa sparga o usa daca nu vine filmat de catre media romana.Salut toata media din romania cu

, cei care o sustin , va puteti alatura.

Later Edit:

spargeti gasca, la munca la munca

38144530000626336936820.jpg

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca o institutie din toata lumea asta isi tine documentele secrete pe serverul web, cat de tampit sa fii sa faci asta, un server mai ascuns hai ca inteleg dar pe acelasi server pe care au si hosting...

Eu ma intreb de ce nu ii agata nimeni:

1.Hosting + Domeniu de pe http://www.101domain.com/ro.htm - necesita un act pentru a cumpara

2.Loguri de pe host, mirc,etc

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca o institutie din toata lumea asta isi tine documentele secrete pe serverul web, cat de tampit sa fii sa faci asta, un server mai ascuns hai ca inteleg dar pe acelasi server pe care au si hosting...

Eu ma intreb de ce nu ii agata nimeni:

1.Hosting + Domeniu de pe http://www.101domain.com/ro.htm - necesita un act pentru a cumpara

2.Loguri de pe host, mirc,etc

Pentru a inregistra domenii .ro, folositi RoTLD - Romanian Top Level Domain

Exista o singura taxa de inregistrare, si domeniul .ro este al tau pe viata.

Nu ofera hosting, insa puteti hosta oriunde, unde gasiti cea mai buna oferta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...