Jump to content
hackedss

Frauda sms 1229

Recommended Posts

Frauda 1229.

Aseara verificasem telefonu aveam 4,5 euro centi .. azi dimineata m-am trezit si am primit un sms de la 1229 spunandu-mi daca vreau aplicatii , jocuri 3 euro pe saptamana si mi-a lasat si un link . am inchis am crezut ca sunt mesaje cum primim toti cu oferte orange si diverse. Am zis sa dau la credit ca mi s-a parut ceva suspect ca nu ziceau , daca doresc sa trimit sms , nimik, nimik.

Am dat la credit aveam 1,5 euro centi :|

Cum e posibil asa ceva si vad ca nu sunt singurul

Retragerea dreptului de utilizare a nr. 1229 de catre Total Spin | Petitieonline.com

ReclamatieOnline.ro - orange-frauda-pe-fata | details | reclamatii

Ce e de facut :|

da....deci....am patit-o si eu ...am primit un SMS : (Club JOCURI!Acces aplicatii cu 3E+TVA/saptamana.Info la 0741829329.Stop JOCURI la 1229 pt iesire,0.05E+TVA.Click Home ) si m-au taxat cu 3 euro si ceva fara sa dau vro confirmare sau vrun mesaj sau ceva precum as fi de acord ... am sunat la orange (444) mi-au dat numarul de la astia (0741829329) .. am sunat , am vorbit cu o vaca , mi-a zis ca nu are ce sa faca si sa vorbesc cu ei ..am sunat la astia ,mi-a raspuns un bou si mi-a zis ca as fi bagat eu prin septembrie un pin pe internet cu numaru meu de telefon si ,atuncea cand l-am bagat as fi fost de acord . bani inapoi nu ii primesti ,si am dezactivat serviciu sa nu mai primesc chesti gen ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...