Jump to content
takko

Hack-It!

Recommended Posts

Oricum e la inceput si sunt constient ca fara content nu se fac vizitatorii. . Ideea e ca vreau sa dau cat de cat putina informatie, cel putin pentru incepatori in ale electronicii , proiecte simple.

Am de gand oricum sa il promovez masiv pentru ca acum lucrez la ceva cu impact asupra publicului pe care sper ca undeva in weekendul viitor sau in 2 saptamanii sa il amplasez in oras si oamenii sa "sensibilizeze" putin la partea de electronica aplicata in proiecte sa zicem artistice.

Scopul blogului oricum nu e de monetizare din reclame sau ceva de genu. E mai mult pentru partea de social - brand.

Link to comment
Share on other sites

Frumos.. as recomanda sa il faci pe wordpress... sau alt cms.. pe un host si dai 1 euro pentru un domeniu, cu .info de exemplu.. suna mai profesional. si fiind stapan pe site nu ca la blogspot, ai un management mai bun al vulnerabilitatilor :) iti faci update la zi, si etc. nu mai stai pe mana la altii... parerea mea..

Pentru promovare poti incerca SEO.. nu e greu de facut ceva legal.. la wordpress si si niste pluginuri ajutatoare...

Spam.. si prin calitatea lui...

Frumoasa ideea, ma gandeam si eu la ceva de genul, dar timpul ma omoara... Succes!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...