Jump to content
Rila_xp

[Php/javascript]Schimbare referer

Recommended Posts

Am incercat cu codul asta

<?php

error_reporting(0);

$headers=array("Referer: http://www.google.ro/", "Referer: http://www.google.com/");

function source_code ($url) {

if (function_exists ('curl_init')) {

$curl = @curl_init ($url);

@curl_setopt($curl, CURLOPT_HTTPHEADER, $headers);

@curl_setopt ($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, TRUE);

@curl_setopt ($curl, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, TRUE);

@curl_setopt ($curl, CURLOPT_USERAGENT, $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']);

$source = @curl_exec ($curl);

@curl_close ($curl);

return $source;

} else {

return @file_get_contents ($url);

}

}

$sursa = source_code("http://cod.com");//aici pun link catre o pagina de unde preiau codul de reclama

$startTag='<div class="advt_top">';

$endTag='</div>';

$pos=strpos($sursa,$startTag)+strlen($startTag);

$sursa=substr($sursa,$pos,strpos($sursa,$endTag,$pos)-$pos);

echo $sursa

?>

Dar daca dau click pe reclamele care apar pe pagina asta apar cu reffererul siteului meu,nu cu cel setat.

Deci ce vreau sa fac defapt e sa iau reclamele de pe un site de al meu acceptat in adsense si alte programe de publicitate si sa il afisez in alt site de al meu neacceptat de adsense,dar la refferer sa apara siteul acceptat!

Alte idei?

Edited by Rila_xp
Link to comment
Share on other sites

Am incercat cu codul asta

Dar daca dau click pe reclamele care apar pe pagina asta apar cu reffererul siteului meu,nu cu cel setat.

Deci ce vreau sa fac defapt e sa iau reclamele de pe un site de al meu acceptat in adsense si alte programe de publicitate si sa il afisez in alt site de al meu neacceptat de adsense,dar la refferer sa apara siteul acceptat!

Alte idei?

Pentru ca nu este logic cea ce faci acolo, ia pas cu pas scriptul, ce face curl_exec, echo..

Edited by Vlachs
Link to comment
Share on other sites

Eu am inteles foarte bine ce vrea el sa zica, probabil si voi dar nu vreti sa ii raspundeti omului.

Traducere la ce a vrut sa zica: Are un site www.site1.com si pe el are un banner care te duce pe www.site2.com, el vrea ca pe www.site2.com sa nu apara ca referal www.site1.com.

Acuma raspunsul:

Acest lucru este partial posibil, adica poti sa scapi de referal, sa numai apara referal, dar va aparea ca si cum ar fi intrat din direct. Sa schimbi referalul nu poti.

Treaba cu curl e cu totul alta poveste, in cazul de fata nu ajuta.

Link to comment
Share on other sites

^^Nu am cerut sa mi se scrie cod de la 0,in caz ca nu ai vazut am pus un cod si am asteptat o parere de ce nu merge/unde am gresit.Intrebarea a fost pusa tocmai ca sa invat ceva,nu sa profit de voi.

^Sa scap de referal am reusit si eu prin meta refresh,dar nu prea ma ajuta in cazul reclamelor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...