Jump to content
skrotos

Wordpress Comment Trouble

Recommended Posts

Pe nici un blog de wordpress nu pot sa las comentarii cu URL-ul blogului ( care e pe blogspot). Dar daca trec oricare alt site imi merge sa las comment.

Sa imi considere wordpress-ul comment-ul ca spam fiindca are URL blogului meu ? E posibil ?

Link to comment
Share on other sites

Pai poate nu iti aproba comentariile, verifica pe spamhaus si stopforumspam

Am verificat pe spamhaus si stopforumspam si nu imi apare ca fiind listat. Am facut un blog de wordpress si am incercat sa postez un comment. A intrat direct la spam daca am adaugat un URL. Ciudat rau wordpressul asta. Am testat pe akismet si merge. Vad ca depinde si de optiunile bifate in discussion settings.

Link to comment
Share on other sites

Faci ceva gresit

Nu cred. Nu poti sa faci nici macar un backlink chiar daca e nofollow in ziua de azi. Imi da de inteles ca sistemul de commenting de la wordpress se uita inainte intr-o baza de date sau ceva de genul. Pe langa ca mai sunt o gramada de pluginuri de wordpress care cica "opreste spamul" dar in majoritatea cazurilor opresc comentariile legitime .Sa fac ceva pe el de wordpress.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred. Nu poti sa faci nici macar un backlink chiar daca e nofollow in ziua de azi. Imi da de inteles ca sistemul de commenting de la wordpress se uita inainte intr-o baza de date sau ceva de genul. Pe langa ca mai sunt o gramada de pluginuri de wordpress care cica "opreste spamul" dar in majoritatea cazurilor opresc comentariile legitime .Sa fac ceva pe el de wordpress.

Nu stiu cum dracu nu reusesti, eu dau cu xrumer/scrapebox in wordpress-uri de le sar penele si tu nu reusesti sa postezi ceva pe cale normala, fa un filmulet cu metoda ta de a posta si iti zic unde ai gresit

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum dracu nu reusesti, eu dau cu xrumer/scrapebox in wordpress-uri de le sar penele si tu nu reusesti sa postezi ceva pe cale normala, fa un filmulet cu metoda ta de a posta si iti zic unde ai gresit

Pai tot cercetand am inteles ca wordpress vine default cu akismet. Am comentat cu 2 adrese de mail si un singur url de pe un singur ip.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...