Jump to content

Recommended Posts

as dori sa imi pun windows xp home edition sp2 (doar atat suporta laptopul) si as vrea sa stiu de la voi ce marime are windows-ul sp2 home edition CLEAN, adica fara prostii in el...ca sa stiu ce iau de pe net, sau daca imi puteti lasa un link cu el CLEAN. Va multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

eu mi-am facut un kit de xp profesional sp2 32bit pentru un eepc. am scos din kit tot ce nu se foloseste si a ajuns la 250mb. in urma instalarii cu tot cu antivirus si drivere ocupa pana in 1 gb pe hdd (fara update-uri). Am adoptat solutia asta pentru ca pe acel eepc ssd-ul era de 3gb...

daca nu gasesti prin alta parte ma pun sa caut acel kit si sa iti dau un link la el, dar da un semn pe pm.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei ceva compact si totusi micro$oft poti incerca MicroXP v0.82 - eXPerience (download torrent) - TPB

RAM Usage On First Installation ........... 39 Mb

Handles ................................... 2229

Threads ................................... 157

Processes ................................. 15

Entire Install Size ....................... 205Mb

E minimalist dar isi face treaba f bine.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat. L-am pus pe cel care mi l-a spus totti. Pana acum vad ca se comporta bine,cu toate ca are decat vreo 400 si ceva de mega...dar sper sa fie "tot", dar as avea 2 mici probleme:

1-la anumite cuvinte,de exemplu in meniul antivirusului imi apar patratele(banuiesc ca are legatura cu diacriticile sau nu stiu)

2-asta e o chestie mai banala dar acolo am observat ;;) :cand dau top15 la cs, parca imi apare scrisu mai ciudat...adica se vede putin mai diferit fata de cum se vedea inainte...asta am observato si cand vorbesc cu cineva pe mess,scrisul celui cu care vorbesc. Multumesc frumos si daca ma poate ajuta cineva cu cele 2 mici probleme...parca imi stau in cap. Multumesc tuturor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...