Jump to content
ecou

Imagini din satelit

Recommended Posts

nu stiu daca google are asa ceva (foarte posibil sa aiba), insa exista sateliti special conceputi pentru a "monitoriza" anumite zone, sau avioane drona....care in interval de x ore, monitorizeaza video si foto o anumita chestie....nu sunt filme, chiar exista, la noi in tara nu prea cred, dar de ex. armata americana....are asa ceva ;) --- ca sa ajungi tu sa faci ceea ce vrei tu, e cam greu.

have a nice day!

Link to comment
Share on other sites

Cumva google avea sau are un astfel de serviciu ? as vrea sa stiu cum pot face sa vad live o anumita zona chiar daca se poate doar in anumite intervale. As dori daca e sa stiu si costurile :)

Multumesc anticipat

Instalezi in zona respectiva o camera ip.Costurile ar fii cele directe, legate de achizitionarea/instalarea/montarea camerei, si a hardware-ului, si cele lunare, cu abonamentul de internet, aferent locatiei respective.

Link to comment
Share on other sites

NU cred ca vei gasi live,imaginile captate de google,bing,yahoo,yandex sint stocate/analizate/prelucrate/cenzurate in final ajungind a fi vazute de cei cu GE.Crezi ca ar fi normal ca orice om sa aiba acces la imagini live din satelit?

Vezi daca iti convine ce zice firewind.

Link to comment
Share on other sites

momentan eram la stadiul de "pana fac bani de camere" si imi permiteam o mica suma asa sa vad si eu din satelit :P ce rau imi pare ca nu merge. Multumesc oricum si incerc maine sa analizez raspusurile mai exact ca acum mi-e somn.

NU vreau sa urmaresc nevasta cu satelitu' ca n-am nevasta si n-as strica eu timpul si banii cu trasnai de genul acesta pentru o femeie :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...