Jump to content
say3er.

Facebook iti salveaza viata

Recommended Posts

Reteaua de socializare face o modificare ce i-ar putea aduce valuri de simpatie.

Reteaua sociala Facebook ar putea salva 114 000 persoane din SUA si milioane din intreaga lume, care sunt pe listele de asteptare pentru un transplant.

Utilizatorii Facebook pot sa spuna acum, pe Timeline, ca sunt inregistrati ca donatori de organe, in caz de moarte.

facebook-iti-salveaza-viata-schimbarea-care-va-ajuta-milioane-de-oameni-sa-traiasca_1.jpg

Vestea buna este ca reteaua de socializare poate, astfel, sa creeze un trend si tot mai multi oameni sa isi doreasca sa se inregistreze ca donatori de organe.

Video

Sursa:VIDEO Facebook iti salveaza viata. Schimbarea care va ajuta milioane de oameni sa traiasca

Link to comment
Share on other sites

Eu daca ar fi sa stiu ca mor intr-un an de exemplu nu mi-as face cont de facebook ca sa anunt ca imi vand organele...Damn frate,daca stii tu ca mori in 2 luni tie ti-ar sta capu' sa iti faci cont pe Facebook ca sa iti vinzi organele?Nu zic ca nu sunt cazuri,dar deja din punctul meu de vedere e chiar penibil...

Eu mi-am facut Facebook ca sa intru intr-un grup alaturi de colegii mei de la liceu,dar probabil o sa mi-l sterg cat de curand...

Link to comment
Share on other sites

Pai planu e cam asa...

Apare dependenta de facebook, apoi ai facebook pe smartfon, stai concentrat pe strada ca trebuie sa dai like si comm la poza prietenului, prietenei, care il cunoaste pe unchiul unu var de al unu frate care il stie pe ... . Concentrat si cocosat la telefon, treci strada si te loveste un biciclist in viteza mare, apoi, daca nu mai ai activitate 5 min pe facebook, contul tau apare la sectiea "Fresh organs" cu coordonate GPS and all shit. Deci... e buna ideea :)

Poate ca o face doar pentru mass-media, sau poate ca o face doar pentru mass-media....

Ar fi bine daca ati intelege cum sa nu mai amestecati real life, cu virtual shit...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...