Jump to content
ZeroCold

HTML & CSS, PHP & MySQL - magazin virtual

Recommended Posts

Aplicatia mea facuta pt atestat. Daca are cineva nevoie, poate sa faca ce vrea cu ea.

Poza:

2lsw5g9.jpg

Structura aplicatiei:

  • index.php - sunt postate stiri, oferte, noutati etc. din cadrul magazinului;
  • header.php - contine headerul site-ului: logo-ul, meniul si tot ce se afla in partea de sus;
  • header_l.php - este afisat atunci cand utilizatorul este autentificat;
  • footer.php - partea de jos a site-ului, contine copyrightul;
  • edit.php - aici se editeaza articolele sau produsele si se trimit in baza de date;
  • cauta.php - aici se face cautarea in baza de date;
  • send.php - de aici se trimit email-urile catre administrator;
  • widgets.php - partea din dreapta a site-ului care contine reclamele, link-urile utile si o casuta de cautare;
  • addprodus.php - de aici se adauga produsele in baza de date;
  • produse.php - sunt listate produsele din baza de date;
  • contact.php - administratorul poate fi contactat prin email cu ajutorul unui formular;
  • register.php - au acces utilizatorii care nu sunt autentificati. Aici isi pot creea un cont cu ajutorul caruia se pot autentifica si accesa cosul de cumparaturi;
  • login.php - utilizatorii se pot autentifica cu ajutorul unui nume de utilizator si o parola;
  • cos.php - aici au acces doar utilizatorii autentificati, ei pot adauga si sterge produsele pe care urmeaza sa le comande;
  • usercp.php - aici se pot schimba date ale utilizatorului cum ar fi: parola, emailul etc;
  • logout.php
  • style.css - foaia de stil in casacada, de aici se controleaza designul site-ului

Download: aici.

Parola: zerocold

___________________________________________________________

Reupload:

https://mega.co.nz/#!mAM0xKJS!UfNy6Y...c9RMaLMok8M-ZQ

Multumesc #robertutzu

Edited by ZeroCold
Link to comment
Share on other sites

Totusi, profii la ce se uita la un proiect de genu'? :-?

S-au uitat la partea grafica, daca merge sa adaug articole, sa le afisez, sterg, editez etc.

Nu i-au interesat codu sursa, nu cred ca stiau php :)) de securitate nici nu se pune problema. :)

Mai mult de 5 min nu a durat prezentarea si am luat 10...

Link to comment
Share on other sites

Frumos, felicitari.Oricum babuinii aia antedeluvieni de profi, in afara de basic si fortran, nu mai stiu nimic, ca nu-i intereseaza sa invete, si PHP, HTML, visual C++, sau alte "chestii complicate" ca materie nu sunt in programa, nu-s manuale, etc.In liceu e labareala informatica, abia la facultate se face ceva mai serios.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...