Jump to content
pinguinulturbat

Probleme A-ltex

Recommended Posts

Am cumparat acum 2 luni doua produse de la magazinul online A-ltex, in valoare totala de 600 ron, pe ramburs mi-a venit doar pretul unui produs dar in pachet erau doua (in valoare de 600 de lei) si l-am platit pe cel care costa 100 de lei. Dupa doua luni m-au sunat sa-mi zica, ca vor trimite alt pachet cu ramburs ca sa platesc diferenta. Ce imi pot face? Sa le platesc?

Link to comment
Share on other sites

Guest Kovalski

jneboon? ei crezi ca ti-ar inapoia un singur cent daca te-ai incurca in socoteli?

legal ti-ai achitat factura. ca sunt ei cretini si ca iti trimit bonus inca 5 produse pe langa ce scrie pe bon e problema lor.

considera-l cadou.

Link to comment
Share on other sites

Si zicem ca vrem sa ne schimbam.E normal sa faci asemenea greseli,daca te pui in locul lor nu cred ca ar fi bine.

Drept sa zic......eu as plati,stiu ca pare o mare nesimtire din partea lor cand iti zic cu o superioritate agatata in nori ca trebuie sa platesti,atunci iti dai seama ca nu dau doi bani pe tine dar daca vrem sa schimbam ceva trebuie sa o facem din lucruri mici cum e acesta.Acum faci cum vrei,oricum tu ai platit odata asa ca de ce sa nu continuam pe banda romaneasca...?

Link to comment
Share on other sites

chitanta de la curier tot de la ei se emite :P asa ca tot ei sunt de vina :) Tu ai platit cat tia cerut. Daca dadeai toti banii 500 era ciubucul la curier, deci ramane gresala lor :P

sa fiu mai OFF. acum 5 zile a gresit unu nr de telefon si mi-a incarcat cartela.. la fel mia cerut sai inapoiez, dar dupa ce l-am facut prost am considerat ca e un cadou si nu are ce sa-mi faca fiind si pe cartela prepay :P

Link to comment
Share on other sites

Din puct de vedere legal nu au ce s?-?i fac?, este gre?eala lor. Gre?eal? pentru care cineva va pl?ti... cel mai probabil vreun angajat care a fost neatent.

OFF. Frumos ?i omene?te ar fi s? achi?i ?i cel?lalt produs dac? ?i se cere. Una peste alta dac? am în?eles eu corect, ai primit ceea ce ai comandat.

Înainte de toate gânde?te-te la am?râtul sau am?râta care va pl?ti pentru aceast? gre?eal?... firma nu r?mâne în pierdere.

Sincer, îmi pare r?u s? v?d cum gândesc unii, de?i pe de-o parte nu-i condamn, dar în felul acesta nu se va schimba nimica în spre bine..

The choice is yours...

Link to comment
Share on other sites

Ai facut alegerea corecta pinguinulturbat.

Subscriu la ce a spus Gecko...asta e o mare problema in RO,toti vor sa fie respectati si tratati ca oameni dar ei se comporta ca niste animale.Eu cred in "terapia" prin exemplu.Mi s-au intamplat si mie destule faze de genul asta:La KFC mi-a dat rest mai mult decat trebuia,i-am dus banii inapoi,cum ma pot eu bucura de banii pe care oricum trebuie sa ii puna inapoi un om care a muncit toata ziua pe un salariu mizer?Pacat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...