Jump to content
wanted99

Facultatea de informatica din Pitesti

Recommended Posts

Din cate spunea cineva, in Pitesti (sper sa nu confund cu Craiova) se luau numai note de 8, 9 si 10, fara sa se invete nimic, se faceau porcarii simple si inutile. Persoana respectiva a venit la Bucuresti si a constatat ca unde avea 9-10 in Pitesti, lua 3-4 in Bucuresti, pentru ca desi nici aici nu se face cine stie ce, profesorii sunt mult mai stricti.

Daca vrei doar sa ai o diploma de pus in rama, poti merge la Pitesti. Daca vrei sa mai inveti cate ceva si sa iti gasesti usor un loc de munca (nu cred ca ai multe variante in Pitesti) vino la Bucuresti. Poti sta la camin, si eu am stat si a fost cel mai frumos an din viata mea, daca nu dai banii pe cluburi si bautura o sa te descurci.

Link to comment
Share on other sites

@nytro ziceam sa ma duc la pitesti pentru ca am un prieten care a facut acolo facultatea si acuma este angajat de 2 ani are 50 mil pe luna ,nu cred ca am medie de intrare pentru bucuresti, la pitesti o sa intru cu 7,50.

Nu are revelanta, conteaza cat stii, de exemplu.

La liceu toata lumea face optimizare pe cod, pe o problema care are aproape 0 sansa sa o prinzi intr-un context real cand dezvolti o aplicatie.

Credca singurul loc unde vad c++ de liceu bun e pentru game development, acolo trebuie sa ai codul cat mai rapid si optimizat, dar si curat, ca te ia mama dracului daca pui variabile x si y :)).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...