Jump to content
Guest Nemessis

Supernova

Recommended Posts

Guest Nemessis

In primul rand va anunt ca nu doar Verlihub e afectat. Ptoka si Ynhub sunt deasemeni afectate. Verlihub a scos patch care deja este folosit de dc.czone.ro, cosmopolitan.xplor.ro si inca cateva hub-uri din Romania.

Versiunea 2.5 omoara pc-ul dar isi face binisor treaba.

Versiunea 3 contine un backdoor care permite celui ce are clientul sa iti controleze supernova conectandu-se prin portul 3535 si iti tine deasemeni procesorul la peste 80%.

Versiunea lui Mish foloseste un singur hub dar este cu mult deasupra celorlalte versiuni existente si are o eficacitate uriasa in timp ce procesorul iti sta doar la 2-3-4%.

Supernova 4 (care este in mai multe versiuni) se bazeaza foarte mult pe partea de remote si permite linkarea intre floodere daca nu ma insel. Il am dar nu prea m-am jucat cu el pentru ca este mult mai eficace versiunea lui Mish si nu iti tine procesorul la 80-100%.

Pentru un atac eficient va sfatuiesc sa folositi tcpview pentru a vedea lista cu conexiunile catre tinta si porturile folosite pentru conectare.

NU functioneaza asupra porturilor UDP.

NU functioneaza pe porturi gen cele ale Yahoo Messenger.

Functioneaza asupra:

- http (default port 80)

- ftp (default port 21)

- ssh (default port 22)

- telnet (default port 23)

- portul de streaming 1755

- in cazul serverelor de cs care au pagina web pe aceeasi masina puteti face un lag foarte mare asupra masinii sau poate duce la inchiderea masinii respective

Posibilitati sunt multe dar va fi nevoie sa le incercati voi in toate modurile :) Programul sa il aveti ;)

Screenshots:

Supernova 2.5

supernova25ht5.th.jpg

Supernova 3

supernova3rr1.th.jpg

Supernova 3 Client

supernova3clientlj6.th.jpg

Supernova 4 (beta25)

supernova4beta25cg1.th.jpg

Supernova 4 (beta26)

supernova4beta26rd9.th.png

Supernova 4 RE

supernova4rerq1.th.jpg

Supernova by Mish - versiune neterminata

supernovabymishdf8.th.jpg

Drept urmare voi mai sta sa ma gandesc putin inainte de a pune Supernova pe forum si va trebui sa ma consult si cu restul membrilor RST. Problema este ca daca ajunge publica si se imprastie pe la prea multi vor pune patch toate huburile plus ca va iesi haos pe WWW.

P.S.: Frumoasa colectia nu? :)

Link to comment
Share on other sites

le am pe toate !

la versiunea 4 are IP protection.. cica merge numa pe anumite ip-uri ! da noroc ca cel ce l-o facut ii prost si am reusit sa trec de protectie :)

oricum ala lui mish e mult mai bun

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
MostWanteD a scris:

Nemessis, frumoasa colectie..da trebuia sa postezi la VIP...ca suna a lauda...daca tot pui la programe hack, pune si programu in sine..nu numa screenshoturi..

Tata cine ma stie cunoaste faptul ca in general ofer preview la ce o sa pun pe site. Sincer iti zic ca mi se rupe de ce spune sau crede lumea. In orice caz programele nu vor fi publice pentru toti copii dar mai mult ca sigur vor apare pe rand la VIP. Kwerln da-mi un buzz cand esti pe mess te rog. I'm back ;)

Link to comment
Share on other sites

nemessis...te rog sa stergi acest topic... nu are rost sa faci acel program public pt ca o sa se raspandeasca, "ca painea calda"

aduceti-va aminte cand lumea punea conturi pe rst, iar dupa 2 zile nu mai aveau aceeasi parola...

Link to comment
Share on other sites

DA astra eset adevarul cum spunea si Ras "aduceti-va aminte cand lumea punea conturi pe rst, iar dupa 2 zile nu mai aveau aceeasi parola..." da este adevarat. Rst ascunde membri adevarati fideli destepti dar si n00bi si fraieri. Nu stiu exact cum sa facem dar sa facem o conferinta pe mess. Parerea mea dar... nu stiu mai ziceati si voi. A si Nemessis mai bine nu posta direct pa tot forumul supernova ca daca ajunge in aminile cui nu trebuie.... va ajunge haos pe World Wide Web. SCUZE de scrisul meu mai de neinteles dar ma grabeam sa plec la scoala.

Link to comment
Share on other sites

problema cu "ciorditorii" nu se poate rezolva asa usor, pentru ca sunt "oameni de incredere" care nu se cunosc intre ei, stim cu totii ca pe internet puteam avea cate identitati vrem, si nu stiu daca vre-odata se va putea rezolva aceasta problema, doar cei care se cunosc intre ei, uite eu nu stiu pe nimeni personal dp acest forum de fapt ii stiu pe cativa dar aia nu mai sunt activi (nici nu prea au fost) , si cum nu ne stim, orcine poate spune ca eu sau altul sau nush cine e ciorditorul chiar daca e sau nu adevarat .. asta e rau totusi pe incredere se poate merge dar nu prea departe... ar fii fain sa se faca niste teste mai ales pe cei care sunt team member, niste teste de care numai un singur om sa stie (sau 2) , adik adminii, sa puna ei oamenii la incercare.. prin diverse metode.. nush una anume acum...

bafta!

Link to comment
Share on other sites

pai totusi is si noobi ( asa ca mine ) care nu raspandesc programele ( cel putin eu am puse toate programele de le gasesc pe aici biiine ascunse in calc ) :), unii is aici ca sa si invete chiar daca sunt noobi, si nu toti noobi se apuca sa inparta totul cu toti ;D... intelgeti voi ce vreau sa zic :)) ... nu toti noobi is la fel :D

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum vorbesti asa se vede. Scuze, eu nu vreu sa aduc nici o jignire la adresa ta dar... in fine. Acest topic sa deschis pentru a putea dezbate cateva vorbe despre supernova nu neaparat pentru a face rost de ea. De ea ar trebui sa aiba parte oamenii de incredere nu cei care doresc numai sa floodeze NON - STOP si sa o dea mai departe la toti. Dupa cum ai inceput tu...asa se vede.

Link to comment
Share on other sites

joker... se vede ca nu ai citit cu atentie tot topicul asta...tu ai ramas cu chestia "de ce nu il pune nimeni?" si iti zic de ce nu il pune nimeni... daca l-ar pune careva in 2 zile o sa il aibe toti n00bi si toti o sa se laude ca ii pic netu lu vecinu si tot asa mai departe asa ca nu are rost... sper ca m-ai inteles.

bafta :P!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...