Jump to content
cosmon

Creste numarul de vizualizari al unei pagini ( Youtube , Forumuri etc. )

Recommended Posts


<?php
set_time_limit (0);
while ( 1 )
{
$curl = curl_init ();
curl_setopt ($curl, CURLOPT_URL, "website" );//Inlocuiti "website" cu pagina respectiva
curl_setopt ($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1 );
$siteName = curl_exec ($curl);
curl_close ($curl);
}
?>

Cu ajutorul acestui simplu cod in php puteti creste numarul de vizualizari al unei pagini accesand-o de n ori ( este ca si cum ati da refresh paginii ).

Am urcat codul pe un website hosting gratuit si am folosit un topic de pe un forum ca target , a fost de ajuns sa intru o singura data pe pagina cu scriptul pentru a-l lansa apoi am inchiso deoarece datorita buclei while scriptul va rula de o infinitate de ori chiar daca inchideti pagina , rezultatul a fost pe masura asteptarilor , in 24 de ore topicul de pe acel forum a ajuns la >290.000 vizualizari si continua sa creasca chiar daca pagina cu scriptul nu este accesata(de retinut faptul ca pentru a merge la un forum e necesara o mica modificare a scriptului deoarece in acest caz trebuie sa se acceseze atat pagina cu topicul cat si categoria/forumul din care face parte topicul pentru a creste numarul de vizualizari).Exemplu (forumul este unul in phpBB) :

Explicatie mai simpla , urcati scriptul php pe un hosting . Accesati pagina cu scriptul ( Exemplu : website.ro/script.php) apoi o inchideti datorita buclei while scriptul va rula 24/24 (cat timp serverul/hostingul este on). Scriptul face in mare parte exact ceea ce face si acest html :

dar nu consuma memorie si nici nu e necesar

sa tineti calculatorul deschis pentru asta.



<?php

set_time_limit (0);
while ( 1 )
{
$curl = curl_init ();
curl_setopt ($curl, CURLOPT_URL, "http://forums.*******.net/viewtopic.php?f=2&t=6" );//Pagina topicului
curl_setopt ($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1 );
$siteName = curl_exec ($curl);
curl_close ($curl);
$curl = curl_init ();
curl_setopt ($curl, CURLOPT_URL, "http://forums.****.net/viewtopic.php?f=2" );//Adresa categoriei/forumului din care face parte topicul
curl_setopt ($curl, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1 );
$siteName = curl_exec ($curl);
curl_close ($curl);
}
?>

Screen :

capture-1343505618.png

P.S. Imi cer scuze pentru eventualele greseli de exprimare din tutorial . Scriptul nu este cine stie ce si nu are mare utilitate dar am vrut sa dau un exemplu despre cum puteti creste numarul de vizualizari al unei pagini fara sa fiti nevoiti sa rulati anumite scripturi , html-uri pe PC-ul vostru , sau sa il tineti deschis .

Edited by cosmon
Link to comment
Share on other sites

Da mai fratilor dar nu stiu la ce e util niste refres-uri, pt ca 10 refres-uri nu inseamna 10 vizitatori, in fine, oricum mersi de efort pt tutorial apreciez gestul, daca tot vrei sa faci un tutorial bun, fa pana la capat, fal cu utilizare de proxy la fiecare refresh si da, atunci e f util.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...