Jump to content
action

Cum schimbi IP static pe WIN

Recommended Posts

a ) Daca ai win7 ca in cazu'l meu :

START -> CMD ( si tastezi )

" ipconfig/release " ( fara ghilimele la inceput si sfarsit )

b ) Daca ai win XP :

START -> RUN -> CMD ( si tastezi )

" ipconfig/release " ( fara ghilimele la inceput si sfarsit )

Dupa ce ao tastat " ipconfig/release " dai ENTER si restart computer si gata facut .

exemplu :

primul ip : Immagine.png download - 2shared

dupa : Immagine3.png download - 2shared

Link to comment
Share on other sites

de ce crezi ca ii zice IP STATIC? L()L

tu defapt tot IP DINAMIC ai!!! cauta diferentele pe net.

Daca te-ai referit la mine nu este asa , am ip static nu mi se schimba nimic dupa restart sau altele , mi s-a schimbat dupa ce am facut acei pasi , ca luasem ban pe un server de cs .. si imi placea tare mult si vroiam sa mai joc acolo . :))

Link to comment
Share on other sites

mda, nu m-am facut inteles.

la tine ma refeream/refer.

ai facut un topic de kakat cu o informatie incorecta. daca nu ai inteles nici acum >>>

"Cum schimbi IP static pe WIN " >> " ipconfig/release" >> " am ip static nu mi se schimba nimic dupa restart sau altele"

"de ce crezi ca ii zice IP STATIC?"

RTFM

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu sutem chiar atat de prosti incat sa nu ne dam seama ca trebuie sa scrim fara ghilmele, deci nu mai era nevoie sa mentionezi.

In al doi-lea rand ai scris pentru windows 7, apoi pentru xp pe cand vad ca comanda e una si aceeasi "ipconfig/release", care e smecheria ?

Link to comment
Share on other sites

In primul rand nu sutem chiar atat de prosti incat sa nu ne dam seama ca trebuie sa scrim fara ghilmele, deci nu mai era nevoie sa mentionezi.

In al doi-lea rand ai scris pentru windows 7, apoi pentru xp pe cand vad ca comanda e una si aceeasi "ipconfig/release", care e smecheria ?

smichiria ii ca pi windouz ixpe dai "START -> RUN -> CMD ( si tastezi )" si pi windouz sapti dai "START -> CMD ( si tastezi )" (fara ghilimeli la insheput shi sfarshit)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...