Jump to content
sharkyz

England residents

Recommended Posts

Ma gandesc in curand sa ma mut in Anglia pentru o perioada de timp si am nevoie de ceva sfaturi si cateva informatii. Orcine este din Anglia, preferat Londra sa ma contacteze.

Orcine este sau a fost in Anglia poate lasa o parere sau un advice.

Informatii necesare:

Chiria, Scoala, Acte ...to be continued :)

Orce informatie este utila.

Multumesc Anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Pentru mine e OK Londra deoarece are o clima rece si e bun la fel si Scotia sau Elvetia.Dar in Londra pentru a plati chiria ar trebui sa stai cu multi colegi intro camera doar cu exceptia ca ai o gramada de bani si iti permiti sa iti platesti chiria singur.In Elvetia Sistemul de invatamant este putin mai organizat dar asigurarea medicala va trebui sa ti-o platesti singur si toti medicii sunt privati deoarece au adoptat aceleasi directive ca si in Statele Unite.Daca te axezi pe IT Elvetia este o tara unde s-au nascuti foarte multe proiecte la nivel mondial si exista multe locuri de munca in acest domeniu.(se cauta intradevar personal)Si in Londra in ultimul timp sau facut multe schimbari in domeniul IT pacat ca chiria este singurul lucru care iti rupe buzunarele si acest lucru te face sa stai cu diverse grupuri in acelasi apartament ceea ce eu as exclude deoarece am avut foarte multe experiente negative .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...