Jump to content
ben20

Metoda

Recommended Posts

Exista vreo metoda pe net de a face 5-10$ pe zii ? fara scamuri tricks etc dar care sa si plateasca si ma refer la gen data input sau ceva nu doar refereals sau ceva..ca nu ma pricep..iar cum nu muncesc deloc am nevoie sa fac ceva stiti de asa ceva ??

Link to comment
Share on other sites

Bai nu ma pricep crede-ma din toata inima am stat vreo 10 ore azi pe TBN cautand o metoda pentru mine am ajuns de la site-uri care platesc pe vizualizare imagini pana al site-uri care platesc sa pariezi pe niste nush ce..ca sa aflu mai tarziu ca sunt scammuri si am tot cautat metode, nu ma intelege gresit nu caut ceva special pentru mine caut ceva pentru oameni de rand nu vreau 300$ vreau macar 5-10$ pe zi stabil

Lated edit ///

Metoda fievr e ok dar e plesneala daca cine vrea sau nu... eu ma gandeam la ceva stabil ..

Edited by ben20
Link to comment
Share on other sites

Î?i recomand ceva încercat de mine acum ceva timp, când aveam nevoie de bani ?i care func?ioneaz? dac? este executat cu aten?ie ?i sim? de r?spundere.

Te înscrii pe siteuri din US sau UK care fac sondaje ?i r?spunzi la chestionare.

Ai grij? s? folose?ti tunneling cu ip-uri din ?ara respectiv? ?i conturi de paypal, etc create tot cu ip-uri din ?ara respectiv?, datele s? fie introduse impecabil (i.e. zona, localitatea, strada, nume, zip, etc s? existe, s? fie corecte ?i s? se potriveasc?).

Creeaz?-?i o fi?? cu r?spunsuri standard: data na?terii, companie, stare civil?, nr. de copii, preferin?e culinare, preferin?e auto etc, ca s? po?i r?spunde la toate chestionarele la fel dac? sunt puse acelea?i întreb?ri. Dac? r?spunzi diferit la acelea?i întreb?ri la chestionare diferite sau r?spunsurile nu se potrivesc cu datele declarate la înscriere, ai mari ?anse ca chestionarul s? nu fie validat.

Fii atent în timpul în care completezi chestionarele. Tenta?ia e mare s? dai click rapid ?i aiurea din cauza plictiselii dar mai toate chestionarele au întreb?ri de control ?i vei rata chestionarul respectiv.

Pentru mai mul?i bani po?i crea pe acela?i site alt utilizator, bineîn?eles folosind ip-uri ?i date diferite. Vei avea multe chestionare comune, deci vei putea r?spunde mai rapid la "al doilea job" sau vei putea face ?i chestionarele respinse cu userul cel?lalt deoarece ?tii din cauza c?ror întreb?ri a fost respins chestionarul. :)

Sunt chestionare de la 10 cen?i la 50 USD, timpul mediu în care se completeaz? fiecare difer?. Nu conteaz? numai câ?i bani iei pe un chestionar, conteaz? ?i timpul pe care îl pierzi ca s?-l completezi. Evident, chestionarele remunerate mai mult, sunt mai rare.

Conteaz? destul de mult ?i site-ul pe care te înscrii dar ?i industria selectat?, num?rul de angaja?i al firmei la care lucrezi, vârsta, job-ul, preferin?ele personale, eyc. deoarece toate aceste date vor decide cât de b?noase sunt chestionarele pe care le vei primi.

Eu am f?cut câteva sute de USD pe lun? (de la 2 la vre 5 ?i ceva) "lucrând" câteva ore pe zi (2-4). Am folosit adrese de paypal create folosind ip-uri din US ?i UK, apoi, dup? ce am încasat banii în acele conturi de paypal, i-am transferat în contul meu de paypal din .ro.

M? tenteaz? s? m? reapuc în momentele în care m? plictisesc, e mai bine s? produc ni?te bani decât s? ard gazul aiurea pe net.

Mare aten?ie când te loghezi, s? nu te loghezi din gre?eal? cu ip din ro. Nu încerca cu web proxy, c? nu merge. Folose?te socks proxy, SSH tunneling, VPN. Eu am folosit VPN.

Link to comment
Share on other sites

Uite o list? cu site-uri serioase:

Surveysavvy.com

Mysurvey.com

Globaltestmarket.com

Acop.com

Greenfieldonline.com

Us.lightspeedpanel.com

Synovate.com

Opinionoutpost.com

Harrispollonline.com

Buzzback.com

Your2cents.com

Globalopinionpanels.com

Surveyspot.com

NPDOR.com

Nielson Netratings

Pinecone Research

American Consumer Opinion

Surveyspot.com

Mindfield Online

Epinions.com

Questionmarket.com

IPSOS Survey Panel

Streamlinesurveys.com

Harrisinteractive.com

Consumerinput.com

E-research-global.com

DigitalResearch.com

Marketreaderpro.com

Opinionate.co.uk

Decisionanalyst.com

TNS-global.com

HCDsurveys.com

Panelspeak.com

Focusline.com

FGIresearch.com/smartpanel

EPGsurvey.com

Elab.vanderbilt.edu/panel

Consumer-opinion.com

Brandinst.com/panelmembers/register

Promo.yahoo.com/user-research

Sloan.ucr.edu/panel

Wellness-interactive.com

Surveymania.com

Surveylion.com

Surveyexchange.com

Aia cu munca brut? nu ?tiu cât de bine e remunerat?. Cu cât munca are un nivel mai înalt de calificare, cu atât câ?tigi mai bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...