Jump to content
bc-vnt

Spammer + source code 4 begginers

Recommended Posts

Download : http://www.2shared.com/complete/2qAD2UgT/Spammer.html

VB.NET

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Timer1.Interval = TextBox2.Text
Timer1.Enabled = True
End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
Timer1.Interval = TextBox2.Text
Timer1.Enabled = False
End Sub

Private Sub Timer1_Tick(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Timer1.Tick
SendKeys.Send(TextBox1.Text)
SendKeys.Send("{enter}")
End Sub
End Class

Edited by bc-vnt
Link to comment
Share on other sites

De unde veniti frate :| programe pentru spam se fac intr-un minut :|

Lasa-i tata sa invete :)))

@bc-vnt man poti adauga in titlu sau in descriere ca e Visual Basic.NET ca sa arate la search on google :D. Bravo, e bun pentru inceput, dar mai ai multe de invatat, cum ar fi sa pui mai multe Try ca sa nu iti dea errori, sa folosesti labeluri mai des, in rest, mi-a placut cum ai aranjat butoanele si textboxurile. Daca vrei poti continua proiectul sa il faci mai advanced. Daca ai cumva nevoie de ajutor trimite-mi pm si te voi ajuta cu placere, deoarece eu stapanesc destul de bine VB.NET.

LE. Apropo, l-am puricat eu, de plictiseala :), si e clean. Luati-l cu incredere.

Edited by dariusmare
Virus Scan, Result=Clean
Link to comment
Share on other sites

De unde veniti frate :| programe pentru spam se fac intr-un minut

Lasa-i tata sa invete )

@bc-vnt man poti adauga in titlu sau in descriere ca e Visual Basic.NET ca sa arate la search on google . Bravo, e bun pentru inceput, dar mai ai multe de invatat, cum ar fi sa pui mai multe Try ca sa nu iti dea errori, sa folosesti labeluri mai des, in rest, mi-a placut cum ai aranjat butoanele si textboxurile. Daca vrei poti continua proiectul sa il faci mai advanced. Daca ai cumva nevoie de ajutor trimite-mi pm si te voi ajuta cu placere, deoarece eu stapanesc destul de bine VB.NET.

LE. Apropo, l-am puricat eu, de plictiseala , si e clean. Luati-l cu incredere.

:|

@Hotspot - Eu sunt la inceput in domeniu + ca acum ceva timp am vazut un topic de la un user " de ce nu este o particica pe forum pentru incepatori ", ok m-am gandit ca ar fi ok sa fac ceea ce invat pentru inceput si sa si arat altora care vor sa invete .

@dariusmare - 10x man , daca intampin vreo problema sa fi sigur ca voi apela , momentan incerc sa fac tot ce imi sta in putinta sa invat singur .

Link to comment
Share on other sites

Ce mai spammer, probabil ca e destul de usor sa convingi victima sa-l ruleze, sa zicem ca ai putea face asa ceva cu un java drive-by, dar stai, ca mai trebuie sa fie si activat. Am mai vazut genul de program pe HF, un idiot a postat un MessageBox Generator, adica afisa intr-un messagebox textul ce il scriai tu intr-un textbox. Sunt sigur ca acel program cum e si acesta imi vor fi utile pana la sfarsitul vietii.

Link to comment
Share on other sites

Bravo, esti primu care a inventat spammerul.

Ce mai spammer, probabil ca e destul de usor sa convingi victima sa-l ruleze, sa zicem ca ai putea face asa ceva cu un java drive-by, dar stai, ca mai trebuie sa fie si activat. Am mai vazut genul de program pe HF, un idiot a postat un MessageBox Generator, adica afisa intr-un messagebox textul ce il scriai tu intr-un textbox. Sunt sigur ca acel program cum e si acesta imi vor fi utile pana la sfarsitul vietii.

Meriti 1 os !

WTF bwa -- @@chioara3 , SilviuSDS : Nu l-am up special pentru voi ... presupun ca sunteti uni din aia " nascuti invatati " am pus pentru ca deabea invat , cred ca si voi ati fost la fel la inceput + ca va fi de ajutor si altora care vor sa invete , dar cum voi sunteti MARII INVATATI ce sa va cer .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...