Jump to content
danger2u

Ajutor..cred ca mi am luat teapa

Recommended Posts

salut

am o problema

am cumparat de la unu un ps3 la 80 de euro

am vb pe mail cu el si ne am pus de acord

io i am facut plata prin postepay un fel de carte preplatita prin care faci plati online sau pe care incarci banii

i am platit totul ok

mi a zis ca e ok

si acum bulangiu nu mai raspunde la email

am codul fiscal ca sunt in Italia e un fel de CNP in Romania ,adresa de email si numele

ce pot sa fac sa imi recuperez banii?

Link to comment
Share on other sites

da Postepay e de la posta italiana

am facut ieri plata

maine dimineata ma duc la posta si vb cu aia savad ce zic si dupa ma duc la politie

mersi

si apropo daca iau ceva de la unu cum sa fac sa ies ok?

adica ce modalitate de plata?

paypal?sau cu livrarea si dupa ce imi ajunge marfa ii dau banii?

Edited by danger2u
Link to comment
Share on other sites

paypal cu livrarea dupa 24h de cand ti-au intrat banii in cont

daca este din tara in care esti si tu si nu a fost facut pe nume fictive sau persoane ajutatoare tranzactia, iti recuperezi banii daca este din alta tara nu iti mai vezi in veci banii sau produsul.

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

Din threadul tau reiese ca ai facut o plata online fara sa primesti ceva pentru contra cost.

Posta Italiana nu cred ca te poate ajuta cu ceva ,ca deja sa facut deja tranzactia.

Daca stai undeva prin SUD,ma refer de la Roma in jos,nu cred ca ai sanse sa recuperezi un cacat de 80 de eu.

Trezeste-te frate,

1. esti in Italia unde si un copil de 14 anisor scoate din buzunar 500 de eu,ca este membru de camora.

2. si inca un punct slab : dupa ei esti un straniero.

Totusi incercarea nu moare pe nimeni ......eu asa apela la "Garda financiara"......dar suma e foarte mica nu mica.

Link to comment
Share on other sites

nu inteleg ce treaba are camora cu faza asta

stau in centru nu stau in sud

aia de la posta nu pot sa faca nimic ca am fost azi dimineata

singura sansa e sa apelez la polizia postala dar plm sunt vai mama lor

ptr 80 de euro te tin 1 an si nu rezolva nimic

asta e am luat o am invatat ceva

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa mai astepti putin, e lent serviciul in luna august iar cu codul fiscal ajungi sub usa individului si oricum dureaza mai mult de 24 de ore doar individul nu e Amazon Prime plus faptul ca pe Ebay se vand in prostie console PS3 si macar iti ofera o garantie in plus cu serviciul paypal care permite sa adaugi orice fel de carte VIsa si daca nu ma insel (deobicei nu ma insel dar asa am spus doar) postepay e compatibila.Pune intrebari inainte sa faci un anumit lucru la cei care au o oarecare experienta in domeniu, deschide un topic pe forum si careva o sa iti raspunda.Oricum considera 4/5 zile ca doar nu o sa iti trimita consola prin FedEx , tot prin posta til pune doar nu cred ca e atat de prostut sa isi lase datele fiscale online doar sa nu fi lasat datele unei alte persoane.In italia nu exista nici un server de torrent sau de storage online ilegal si se penalizeaza infractiunile savarsite online mai mult decat o crima la care e probabil sa iei doar arest domiciliar precum multi au beneficiat de acest tratament.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

da o sa astept pana luni sa vad poate se misca ceva

problema e ca nu raspunde fraieru la email

ori nu are timp ori e plecat pe undeva

vad ce pot sa fac

nu e vb doar de 80 de euro e ca daca face asa cu 10 persoane are 800 de euro fara sa faca nimic mancami ar pl

macar daca mi i fura un hacker de pe cont nu imi era ciuda ca stiu ca se chinuia saracu

da nu asa sa ma duc sa ii incarc eu

Eu zic sa mai astepti putin, e lent serviciul in luna august iar cu codul fiscal ajungi sub usa individului si oricum dureaza mai mult de 24 de ore doar individul nu e Amazon Prime plus faptul ca pe Ebay se vand in prostie console PS3 si macar iti ofera o garantie in plus cu serviciul paypal care permite sa adaugi orice fel de carte VIsa si daca nu ma insel (deobicei nu ma insel dar asa am spus doar) postepay e compatibila.Pune intrebari inainte sa faci un anumit lucru la cei care au o oarecare experienta in domeniu, deschide un topic pe forum si careva o sa iti raspunda.Oricum considera 4/5 zile ca doar nu o sa iti trimita consola prin FedEx , tot prin posta til pune doar nu cred ca e atat de prostut sa isi lase datele fiscale online doar sa nu fi lasat datele unei alte persoane.In italia nu exista nici un server de torrent sau de storage online ilegal si se penalizeaza infractiunile savarsite online mai mult decat o crima la care e probabil sa iei doar arest domiciliar precum multi au beneficiat de acest tratament.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...