Jump to content
Guest Nemessis

Pentru ce sunt buni banii

Recommended Posts

@black_death_c4t cate cuvinte scoti din gura intro zi?Considera faptul ca eu nu vorbesc inafara de cat reusesc sa scriu pentru ca nu am cu cine (e plin de tarani ratati) .Incearca sa nu vorbesti mai mult de 2 zile si reprezinta intrun topic ceea ce ai fi vrut sa spui.

Nu stiu cum sa-ti zic dar dupa parerea mea este bine sa nu marginalizezi taranii si sa te bucuri de viata asa cum este ea, cu tarani cu tot pentru ca mai tarziu iti va parea rau sau cine stie. Pot fi utili in multe moduri acei "tarani".

Aruncati un ochi aici pentru a vedea trasaturile taranilor si vedeti daca nu aveti si voi dintre ele:

Ghidul nesimtitului | Humanitas

Link to comment
Share on other sites

Am folosit in mod inadecvat termenul "taran" in acest topic pentru ceea ce am avut de zis si nu m-am referit in mod special la indivizii de la tara care probabil sunt persoane destul de inteligente.Am observat ca in limba romana termenul corect este "cocalar" desi eu nu ii cunoasteam semnificatul.Imi cer scuze daca am jignit persoane care s-au nascut la tara folosind termenul "taran" in mod gresit.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Back on topic .... Banii sunt buni intr-o oare care masura , ce e mult strica iar ce e putin nu e bun , cand ii ai e bine sa ii folosesti cu cap si sa nu ai doar target-ul asta "bani" in viata. Referitor la Costinesti, nu stiu ce sa zic eu nu am fost ,dar am amici care zic ca a fost misto, dar poate din cauza ca sunt mai cocalari de fel si ei, si s-au simtit in mediu' lor :))

@pythOn3 fara suparare nu am nimic cu tine si nu o lua ca pe o jignire, dar stai intr-un cartier/localitate/sat de manelari tautatzi cu zaruri si cu curci de 2-3 kg la gat ??

@inteleptul Foarte Tare Frate !! am ras cu lacrimi :)):))

Edited by Dark_4ngel
Link to comment
Share on other sites

@pythOn3 fara suparare nu am nimic cu tine si nu o lua ca pe o jignire, dar stai intr-un cartier/localitate/sat de manelari tautatzi cu zaruri si cu curci de 2-3 kg la gat ??

Sa spunem ca emigrarea indivizilor din romania nu a schimbat naravul si primul pe care il vezi la orizont nu e decat un "cocalar" international.Acum nu stiu exact caracteristicile pe care le acopera cuvantul "cocalar" in limba romana deoarece nu am reusit sa ii gasesc o definitie exacta.In ceea ce am spus mai sus ma refeream la acesti indivizi care au umplut spatiile internationale si care o data pe an se intorc spre romania pentru a isi petrece vacantele .Iti reamintesc ca nu e nevoie sa locuiesti intrun asemenea cartier ca sa vezi asa ceva.Poi iti confirm ca nu exista un cartier international in care sa nu existe cel putin 2 indivizi emigrati din romania.Ii poti cataloga dupa sunetele pe care ies din apartamentul unde locuiesc dupa modul in care deschid gura, dupa modul in care se comporta si credema eu nu am vazut nimic divers pana acum oricunde am fost.Daca nimeni altul nu observa diferentele probabil deoarece face parte din aceeasi categorie.

Edited by pyth0n3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...