Jump to content
bt.ionut

Youtube Network ?

Recommended Posts

Ca sa devii partener YouTube trebuie in primul rand sa ai continut de calitate si original care poate genera multe vizualizari. Sa luam de exemplu acest canal. Fata este din Romania dar reuseste sa atraga oameni care sa ii vizualizeze videoclipurile, ii convinge sa se aboneze, YouTube a observat asta si i-a acceptat cererea de parteneriat. Romanii folosesc tot mai mult Adsense ca sa-si faca publicitate, iar asta inseamna ca YT au ads sa le puna langa videoclipurile ce genereaza multe vizualizari. Lor le convine, castiga bani gramada, dar daca continutul e original poti opri ads-urile din a fi afisate, asa ca le convine si lor sa iti accepte parteneriatul. Daca ai videoclipuri virale si nu aplici pentru parteneriat, YT iti va propune asta pentru ca este in beneficiul lor, dar un videoclip viral inseamna milioane de vizualizari asa ca in Romania mai greu, daca ai continut in engleze atunci ai un public mult mai larg caruia sa te adresezi, dar totusi daca folosesti limba engleze, cel mai bine ar fi sa te axezi pe o singura categorie de varsta care este si majoritatea, adica adolescentii obsedati de celebritati si de gratuitati. Parerea mea e ca nu trebuie sa folosesti asa intermediari, fii original, creativ si fresh si poti deveni partener YT si asa, unde pastrezi tu tot cascavalul, nu mai dai si la intermediari.

Link to comment
Share on other sites

@bt,ionut: Asta e ideea, ca daca faci treaba asta prin proxy, s-ar putea sa iti iei ban daca intri cu ip de Romania apoi. Nu stiu sigur.

Ma gandeam eu, oricum merci de idee.

Am dat un search pe google, despre ROMANIA in programul lor de monetarizare, si nu cred ca va fi adauga tara noastra cat de curand, oricum... nu aveti idee de nici o retea care sa plateasca prin transfer bancar ? Poate sa ia si 50% din castig.

Link to comment
Share on other sites

Real fapt ?

Nu-mi place paypal, are prea mult limitari, si nu accepta cardul meu, adica maestro, si nu am de gand sa imi fac altul pentru ca am avut, si ma futeau la cap sa le dau copii dupa pula si pizda. soo end of discusion...

daca stiti vreo retea minute care sa plateasca prin transfer bancar, please send me a PM !

* STOP WITH THIS FUCKING QUESTION !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...