Jump to content
fimoza85

Tampitii de pe seopedia.

Recommended Posts

Am fost membrut seopedia doar 10 zile, atat am rezistat, am incercat si eu sa ajut lumea pe acolo blabla, nici nu am intrat bine si deja am primit negative de la useru netul un cacat care are un portal netul.ro cu un desing de pe vremea lui ceausescu, si incepe sa se ia de mine din cauza la un vechi post de pe rst https://rstcenter.com/forum/55911-cine-vechiul-script-cinemagic-ro.rst si asta https://rstcenter.com/forum/57379-vand-script-gen-cinemagia-ro-cinemarx-ro.rst si-a mai adunat cativa handicapati ca el si am primit tot negative, indiferent daca scriam doar un singur Salut el imi dadea negativ. Chiar noi cei de pe RST nu avem loc altundeva pe un alt forum ? se poate asa ceva ? ultimul pot pe care l-am facut pe SeoPedia este acesta Program de facut theme wordpress, joomla, drupal, si multe altele. unde el se ia de mine si imi explica ca eu sunt de pe rst, apoi pe messenger imi scrie urmatoarele :

Rayden WebMaster: ce-o sa te fut eu ... o sa vezi la urmatorul google pinguin o sa vezi cum o sa-ti pice netul.ro din google
www.Netul.ro Gabriel: bun asa.... o sa adaug si fraza asta la dosar
Rayden WebMaster: poti adauga ce vrei
Rayden WebMaster: o sa vezi tu linkuri spam spre netul
Rayden WebMaster: regreti u asta
Rayden WebMaster: desi eu nu am avut treaba cu tine tu ai avut
Rayden WebMaster: desi nu ti-am facut nimic
Rayden WebMaster: ma acuzi de furt
Rayden WebMaster: si eu nu ti-am furat nimic
www.Netul.ro Gabriel: abia astept sa te vad la tribunal, sa vad atunci cum o sa ma mai rogi sa-mi retrag citatiile.... ai instigat la furt din munca mea, clar? te-am iertat odata, acum nu mai am cum, deja e totul inaintat. Salut.
www.Netul.ro Gabriel: te joci cu viitorul tau, atat iti zic...
Rayden WebMaster: Lasa-ma frate cu chestii deastea
Rayden WebMaster: cu firma ta de avocati
Rayden WebMaster: si pula mea
www.Netul.ro Gabriel: nu e firma mea,.... un avocat se poate plati ca sa iti apere interesele.... Salut.
Rayden WebMaster: Ma pis pe tine si pe scriptul tau
Rayden WebMaster: sia cum o sa ma pis si pe netul.ro
www.Netul.ro Gabriel: s-a notat si asta
Rayden WebMaster: noteaza-ti pe frunte sa te uiti dimineata in oglinda sa nu uiti
Rayden WebMaster: dm expert in seo ce se intampla oare daca iti dau back link din vreo 200 000 de forumuri si bloguri ? pe netul.ro
Rayden WebMaster: cred ca spam nu ?
www.Netul.ro Gabriel: se intampla sa iti distrugi viitorul si sa ai de platit pe viitor mai mult decat iti poti permite... Hai salut, ca am alta treaba... de restul se ocupa altcineva, legal.
Rayden WebMaster: O sa vedem noi cine regreta
Rayden WebMaster: u sau eu
www.Netul.ro Gabriel: eu cu "spamul" (pt ce faci tu se poate raporta la google ca sa nu am probleme), tu cu cazier pe toata viata.... deci... cine regreta?
Rayden WebMaster: Hai ma lasa-ma cu cazieru tau ca deja ma disperi
Rayden WebMaster: am fost eu prost ca te-am crezut din prima
Rayden WebMaster: instrigare la furt auzi acolo
Rayden WebMaster: e libera exprimare, pot sa intreb ce vreau
Rayden WebMaster: ce nu intelegi?
Rayden WebMaster: hai fa-o
www.Netul.ro Gabriel: PS: il urma plangerii forumul e obligat sa ofere datel tale de logare (IP), dupa ala ajuge citatia la tine fara niiun mare efort...
Rayden WebMaster: da-ma in judecata
Rayden WebMaster: ca iti cer si daune morale
www.Netul.ro Gabriel: esti penibil. Te joci cu focul si o sa te arzi tare de data asta. Salut.

edited...

Si pun pariu ca sunt multi membrii seopedia pe aici.

Edited by tromfil
Link to comment
Share on other sites

Aha, si ala cand pune plicul cu citatia scrie:


DESTINATAR:
Dl. fimoza85
Adresa: 218.211.76.19, Port 80, Aleea TCP SYN

Serios acum, eu nu stiu de ce rahat va indindeti la discutii de genul.

Vede cineva rostul acestul thread sau doar eu am pareri ?

Lol asta a fost tare :)) asta ii explicam si eu ca e un tampit , zici ca are 14 ani si el are vreo 30, m-a enervat de aceea am deschis acest topic, pt ca dac esti membru rst inseamna ca esti hot in ochii altora si pana mea...

Link to comment
Share on other sites

Lasati-le dracu de certuri de copii mici, tu crezi ca membrii RST nu mai au altceva de facut decat sa-ti sara tie in ajutor? sa te salveze dintr-o anumita situatie in care te-ai certat cu unul pe un forum sau mai stiu eu ce site ... si mai deschizi si un topic pentru asta.

P.S Foarte prost nume ti-ai ales "fimoza85 "..., sper ca sti ce inseamna fimoza?!?

Link to comment
Share on other sites

Nu ii inteleg pe unii :|... Ai folosit de fiecare data socks cand ai intrat pe seopedia? Nu? Atunci politia poate oricand sa iti afle identitatea... Cat despre instigare la furt... are copyright pe cod? Nu ? L-ai furat din pc-ul lui ? Nu ? Atunci nu il baga in seama politia... Daca are copyright si tu ai dat mai departe softu lui... atunci e nasol. Mai exista si ... Este necesara inregistrarea dreptului de autor pentru a beneficia de protectie? | Oficiul European pentru Drepturi de Autor si http://www.eucopyright.com/ro/este-software-ul-protejat-de-dreptul-de-autor dar e cam greu sa demonstreze ca el este autorul de drept.

Link to comment
Share on other sites

Cat despre instigare la furt... are copyright pe cod? Nu ? L-ai furat din pc-ul lui ? Nu ? Atunci nu il baga in seama politia... Daca are copyright si tu ai dat mai departe softu lui... atunci e nasol.

Citind acest post m? gândeam c? domnul „Netul” mai mult ca sigur c? poate s? fac? ceea ce a scris — se pare c? e o poveste mai veche ?i el are ceva dovezi (doar nu în zadar acuzatul î?i cerea iertare).

Link to comment
Share on other sites

Da, este o poveste mai veche la care sunt dovezi clare.

Povestea e veche, de peste 2 ani. La acea vreme s-a jurat ca nu mai face si ca nu mai are nicio treaba cu mine doar sa nu inaintez dovezile mai departe, pe cale legala. Se pare ca domnul "fimoza" (bun nume, il caracterizeaza se pare) repeta aceleasi greseli, crede ca totul e o joaca.

Socks pe seopedia? Se fim seriosi. Identitatea lui se poate afla cu siguranta in cateva zile in mod legal (asta in cazul in care datele lui de pe net sunt false, are o gramada de profiluri pe net si siteuri / domenii inregistrate cu datele personale, adresa, telefon), asa ca de ajuns la el nu e greu deloc.

Vand Script statistici in preuna cu domeniu - Burs? domenii

PhishTank > Details on suspected phish #1266017

Credeam totusi ca se linisteste si nu isi risca viitorul atat de usor, dar instigarile inclusiv de la inceputul acestui topic dovedesc contrariul.

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:50:25): nu prima

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:50:26): e adoua

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:50:28): si ultima

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:50:29): promit

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:50:33): ce zici ma ierti?

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:55:13): Stiu ca undeva in inima ta e un pic de bunaciune

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:55:14): folosesteo

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:55:19): si nu o sa mai auzi nicodata

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 16:55:20): de mine

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:45): Mi-am cerut

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:46): iertare

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:49): ce vrei sa mai fac omule?

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:55): thadu nu il pot sterge numai in data de 5

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:57): ca is banat

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:02:58): pana in 5

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:03:49): ti-am zis ca nu se va mai repeta, iti si jur

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:03:51): nu promit

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:03:52): ci jur

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:03:59): ce sa fac

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:04:00): am gresit

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:04:01): is om

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:05:05): mai da-mi o sansa

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:05:08): ca is si eu om

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:05:10): si tu la fel

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:06:33): Ma ierti?

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:06:41): pls

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:12:44): no zi pls ma ierti?

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:12:45): te rog

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:12:46): frumos

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:12:51): uite m-am si umilit

Rayden WebMaster (30-Jul-2012 17:12:59): ce vrei mai mai mult, zi ce sa fac si fac

Rog un admin sa stearga instigarile din prima postare. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...