Jump to content
Culai

Cumpar Sim-uri orice retea de Romania !

Recommended Posts

te-ai apucat de voip si vrei cartele legitime ca sa nu ti le mai taie? :))

later edit ca s-a gasit EM sa-mi dea warn... nu am mai luat cam de mult....

@tradegameover... nu e asa cum iti imaginezi tu...si cu transferul creditului la fel ti le taie.

cartelele daca sunt activate pe aceleasi turnuri le taie.

daca se folosesc constant iar le taie...

de obicei pentru o afacere din asta cu voip este bine sa ai simboxurile intr-o locatie si iesirile sa le ai impartite pe turnuri diferite adica locatii fizice diferite.

PS: thanks EM :)

later later edit:

@bubu2005 nu poate sa ia de acolo cate simuri are el nevoie....

intr-un simbox de la in functie de marime intra cam 10-20 sau mai multe platane... fiecare cu 20-30 simuri...

plus ca ai nevoie de cartele din toate retelele si pe fiecare retea activezi ce este cel mai avantajos... apoi directionezi apelurile pe simbox in functie de ce ai activ pe cartele.

Edited by blech
Link to comment
Share on other sites

Nu poti comanda pe aceeasi edresa decat cateva cartele.

Am comandat pana acum vreo 6-7 cartele pe adresa mea. Faci intentionat o greseala mica in numele strazii si aia e, daca ai o adresa cu 2-3 litere duble poti ajunge undeva la 15 cartele foarte usor :).

LE: Prin Galati sunt cateva magazine unde se dau cartele de Cosmote gratis.

Edited by SticKyWoX
Link to comment
Share on other sites

@blech - Nu prietene.

@SticKyWoX - Unde in galati ?

@bubu2005 - Cunoastem,cunoastem :D Mersi oricum.

@tradegameover - Eu intreb,e parerea ta si ti-o respect doar sa nu mai fi off-topic te rog,cumparam de la cineva pana acum 2 saptamani dar e prin uk acum,am nevoie de peste 50 de cartele la trimiterea coletului.

Am incercat la shopuri cosmote asa ma sfatuise si un prieten,nimic nu dau saracii gratis nu ma servesc cu nici un sim,adica iti da doar daca incarci adica tot aia,cel putin la mine in oras.

Multumesc tuturor pentru pareri.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...