Jump to content
Reversal

Nelamurire Paypal

Recommended Posts

Seara buna,as avea o nelamurire cu paypalu,de curand am avut 112 euro in paypal,asta dintro afacere facuta cu unu,toate bune si frumoase pana cand mia venit un email de la paypal ca cei 112 euro mia fost extrasi din cont pe motiv ca bani aceea a fost furati,am trimis un email la paypal,iam explicat totul,si mi-a spus ca jumatate din bani a fost returnati inapoi in cont

http://uploadimage.ro/images/15899333618158463187.jpg

astazi am mai primit un email de la paypal ca contul meu a fost limitat(shit:@:@:@)

intrebarea 1 este:daca imi atasez un card pe contu de paypal acea jumatate din 112 euro adica 56 de euro o sa ii am in cont?

intrebarea 2 este:ce card mi-ati recomanda pentru paypal?

Link to comment
Share on other sites

N-am auzit in viata mea de chestia asta. Cum naiba sa iti dea jumatate? In semn de consolare? Adica daca tipul cu care ai facut tu afaceri a furat banii aia din alte conturi, inseamna ca toti banii erau retrasi de pe toate conturile unde s-au pierdut banii si se restituiau. Plus ca erai considerat si complice.

Contul se limiteaza in momentul in care faci tranzactii in valoare de N dolari. Cand nu ai cardul atasat cred ca ai poti sa faci tranzactii in limita la 150$. Tu ai primit o data 100$, dupa care ti-au fost luati, si ai mai primit inapoi de la Paypal inca 50$, deci 150$.

O sa ii primesti daca iti faci card si il atasezi, deodata ce banii ii ai acolo.

Link to comment
Share on other sites

bai eu lucrez cu paypalu de mult ...dar povestea ca a ta nu am auzit ...daca eu jefuiesc o banca si ma prinde si imi ia bani ....primesc jumate inapoi ?....

on:

1. imaginea pusa de tine spune in urmatoru fel ... nu ai card atasat si din cauza asta nu poti sa transferi pe alte conturi mai mult de 100 euro pe an ...(daca atasezi card ai 500 euro pe zi limita de transfer )

vad ca ai transferat 43.71 euro pe alt cont/conturi si mai poti transfera inca 56.29 ...dupa ce ai depasit limita de 100 de euro pe cont o sa primesti doar bani fara a putea sa ii transferi timp de un an ...daca atasezi cardu dispare limita asta

2. bani furati,inselaciune,plangere etc facuta pe PayPal , se va termina in urmatoru mod: ei isi recupereaza bani daca ii mai ai in cont sau daca ii ai transferati pe alte conturi (chiar daca nu sunt ale tale) ...si daca ai scos bani la timp si nu au ce sa iti ia , te baga in judecata(la sume maricele)

astazi am mai primit un email de la paypal ca contul meu a fost limitat(shit:@:@

intrebarea 1 esteaca imi atasez un card pe contu de paypal acea jumatate din 112 euro adica 56 de euro o sa ii am in cont?

ce ai primit tu se trimite automat cand incepi sa transferi din bani si nu ai un card atasat
intrebarea 2 este:ce card mi-ati recomanda pentru paypal?

iti recomand Visa electron , daca esti elev il faci gratuit la ING (si nu ai taxa de administrare sau alte taxe) ...si iti deschizi si homebank-ul si o sa primesti un digipass (taxa =3 lei/luna) si vezi daca ti-au intrat bani de acasa..nu fugi la atm de 10 ori pe zi ...normal dupa ce ai dat withdraw dureaza 2-3 zile sa iti intre in cont

Edited by Ko1N
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...