Jump to content
wdq

Yahoo Messenger pt UBUNTU sau sisteme bazate pe debian

Recommended Posts

instalare direct din repository

deschizi un terminal si scrii

sudo add-apt-repository ppa:adilson/experimental

sudo apt-get update

sudo apt-get install gyachi

in caz ca aveti o versiune mai veche de ubuntu, linuxmint, kubuntu, etc. etc. si nu va functioneaza da-ti un reply cu ce versiune aveti sa va dau un alt ppa , repository , cateva poze cu ce veti instala

gyachi-opensource-yahoo-msgr.png

website original al programului - > criptat doar odata

aHR0cDovL2d5YWNoaS5zb3VyY2Vmb3JnZS5uZXQv

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Benz, yahoo messenger pentru linux nu se mai face de prin sa zic 1997, sau ceva de genul, ceea ce ne impinge pe noi utilizatorii sa gasim alte versiuni, mai bune sau mai proaste, pidgin este un gaim avansat, cu toate ca mie imi placea mai mult gaim decat varianta noua. Dar revenind la problema noastra, imi cer scuze ca am zis ca e yahoo messenger, dar stim amandoi ca yahoo pentru linux e depasit demult si nici numai gasesti yahoo original pentru linux, doar daca gasesti sa instalezi yahoo messenger de pe mac os X pe linux, eu am incercat cam 2 saptamani am fost aproape dar rezultatul a fost praf, mai ai o varianta, sa instalezi yahoo normal o versiune mai veche dar prin emulatorul wine.

Multumesc pentru reply

Link to comment
Share on other sites

Nu prea îmi place cum arat? gyachi. Merge pe el transferul de fi?iere pe Yahoo ?

Am încercat Pidgin ?i Kopete, nu merge s? transfer fi?iere. Pe pidgin într-o vreme mergea ... Vreo solu?ie?

P.S Al?ii îmi pot trimite mie, dar eu dac? trimit cuiva, nu îi apare respectivului nimic s? salveze.

Transferul functioneaza fara probleme intre tine si celalalt partener de chat!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...