Jump to content
SticKyWoX

Avalanche - om fara onoare

Recommended Posts

Nu stiu cati dintre voi vi-l aduceti aminte pe Avalanche.

Ei bine, pe omu' asta l-am ajutat de cate ori a avut nevoie.

Acum cateva zile m-a "angajat" sa sparg un cont de facebook. Aseara l-am spart. I-am spus clar inca de la inceput ca intai vreau sa vad banii si apoi ii dau datele. A fost de acord pana intr-un anumit moment cand a inceput sa-mi zica mie ca sunt tepar ca nu i-am dat parola, dupa ce (cica) trimisesera $40(o parte din suma promisa) pe contul meu de LR, folosindu-se direct de PayPal, fara exchanger (Teach me master).

Clar, nu l-am crezut. Dar tot tinea mortis ca eu sunt tepar si pana la urma am cazut la alta intelegere:

Ii dau parola, daca pana astazi la 14:00 nu aveam banii in contul de LR, imi trimitea 250ron prin mandat postal.

S-a dus el la BANCA (Cica e din londra si el stie ca se poate transfera direct de la una din bancile de acolo catre posta romana) si (cica) a pus banii. I-am zis sa-mi faca o poza cu chitanta, mi-a dat o poza facuta cu clanta de la usa, nu se intelegea absolut nimic! Dupa cateva zeci de minute l-am rugat sa-mi faca o poza mai clara, unde se intelege ce scrie pe foaia aia. Mi-a zis ca a aruncat-o la gunoi (lol) si apoi a revenit si mi-a zis ca defapt a transferat WU. I-am zis sa-mi dea MTCN-ul (codul de verificare). Mi-a dat un cod de nici nu incapea in casuta pentru MTCN pe westernunion.ro :)).

Tumdt.png

*Numele e inventat, sunt sigur.

** Nu pentru asta e deschis photoshopul in imagine. Daca aveti nevoie de confirmarea conversatiei rog un moderator sa-mi trimita PM.

Si fiindca nu are deloc onoare, nici acum nu recunoaste ca mi-a tras teapa. Ei bine Avalanche, sper sa-ti creasca un coi in talpa. (BTW: Lache, vezi ca i-am trimis un mail tipei aleia si i-am spui ca m-ai "angajat" sa-i sparg contul de facebook. Cate picioare o sa-ti iei in oua?)

Era in stare sa-mi faca blowjob tot restul vietii numai sa-i dau parola aia. Cred ca s-a pus si in genunchi in timp ce conversam pe mess.

Deci, niciodata sa nu aveti incredere in lache asta. Probabil nu e prima teapa pe care o da si se ascunde sub alt nume pe forumul asta, pentru ca pe contul anterior (sau nu, cine stie cate conturi are) a primit ban.

**Stiu ca nu sunteti responsabili de tepele luate, si mi se pare normal, nu aveti nici o vina.

Prin topicul asta vreau sa avertizez oamenii care inca mai fac afaceri cu el. Nu toti se uita in topicul "Anuntati tepele aici" de asta nu am postat acolo.

De asemenea, daca nu e nimic de comentat, se poate inchide topicul asta. Va fi afisat in search dupa keywordul "Avalanche" si asta e ceea ce conteaza.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca i-ai luat contu pizdii de ce moloz imi cerea astazi sa-i fac scam de facebook?!?

Ceva e aiurea cu nenea Avalanche asta.

Prin metoda asta i-am aflat si eu parola.

Doar ca el a fost prost si m-a rugat sa ma loghez pe cont cand victima era online de pe telefon. Nu si-a schimbat parola victima, dar in schimb a schimbat-o Avalache. Si normal ca ea a resetat-o.

Cred ca a incercat sa faca el scam sa ia iar parola si nu a reusit.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca i-ai luat contu pizdii de ce moloz imi cerea astazi sa-i fac scam de facebook?!?

Ceva e aiurea cu nenea Avalanche asta.

Si de mine se milogea aseara, teparu pulii, lichidati trebuie asa oameni

SY04n.png

PS: Bine ca eram beat si nu l-am ajutat.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

Si de mine se milogea aseara, teparu pulii, lichidati trebuie asa oameni

SY04n.png

PS: Bine ca eram beat si nu l-am ajutat.

=)) Ce bine face bautura asta uneori :-"

PS: aceeasi stare in momentul asta.

Oricum, sincer nu-mi pare rau ca am pierdut aia 40 de euro. Macar am aflat ce fel de om e Avalanche. Chiar vroiam sa aflu daca pot avea incredere in el sau nu, si mi-a demonstrat ca isi vinde numele fara pic de rusine si ca pentru el banii sunt mai importanti ca onoarea.

Imi pare bine ca l-am ruinat, merita.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...