Jump to content
sirdevil

The Devilish Plans

Recommended Posts

Salutare tuturor.

Banuiesc ca multi dintre voi pe frigul asta sunt : ori in casa, ori la serviciu.

Mult prea frig este azi. :)

Consider ca multi dintre cei "batrani" de pe forumul acesta sunt oameni trecuti prin site-uri si bloguri si deci prin prisma acestei experiente aveti o idee destul de buna cu privire la ceea ce o sa va intreb.

Recent ( adica zilele astea ) mi-am facut un blog caci eram satul sa postez si sa fiu limitat in wordpress ( acolo chiar nu am mai postat de multa vreme ) si sa tot postez pe facebook in notele mele si sa nu citeasca nimeni dat fiind faptul invaziei mediocre de poze de tot felul si de linkuri inutile de youtube si toate cele.

Ceea ce doresc eu sa intreb este urmatorul lucru: dupa ce trageti o mica vizita, imi puteti spune va rog daca se merita sa scriu?

Mentionez ca tot timpul cand scriu scriu din placere si scriu pur si simplu despre gandurile mele din clipa aia.

Mai mentionez faptul ca incercati sa treceti peste partea grafica si aspectul in general deoarece totul este la inceput si nu ma intereseaza momentan acest aspect - continutul este pentru mine momentan primordial si as dori sa stiu daca e ok sa continui sau nu.

Iata linkul: http://thedevilishplans.eu

Multumesc anticipat,

O zi buna si linistita,

SirDevil

Link to comment
Share on other sites

Mie imi place genul de blog, daca tot ce ai scris pe acolo e scris de tine e si main fain ... findca si eu ma gandeam chiar astazi sa imi fac un blog de genul find satul de toate prostiile de pe facebook, doar ca eu ma limitez la mici si simple quotes pe care le scriu si care reprezinta exact cum ma simt in acel moment!

Sa ai bft cu blogu, poate cand il fac si eu pe al meu (fiind primul blog ever din viata mea) iti dau un link sa iti dai cu parerea ;)

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat in mare peste blogul tau.

Cu siguranta nu este asemanator ca si continut dat fiind faptul ca eu mai si critic si nu neaparat dau sfaturi cum scrie descrierea blogului tau.

Asta nu inseamna ca raspunsul meu este un NU.

Lasa-ma te rog sa imi fac timp sa citesc mai mult si sa iti inteleg blogul si apoi ne auzim.

Mersi si o zi buna in continuare

Link to comment
Share on other sites

Buna Dimineata tuturor!

In primul rand, sper sa imi fie iertat dublul post. Nu am dorit sa fac alt thread ca sa nu incarc prea mult forumul.

Nu am dorit sa fac edit deoarece nu este cazul sa editez ultimul meu post caci legatura nu este intre ele.

Daca mi-a fost iertat dublul post, atunci sa continui cu al doilea rand.

Iata ca, blogul meu: The Devilish Plans , a capatat o structura principala dar si o idee generala cu privire la ceea ce scriu si ceea ce gandesc si evident la cum doresc sa continui cu scrisul.

Nu scriu acum pentru a genera trafic, scriu deoarece am o mica mare rugaminte la voi.

Dat fiind faptul ca, modul in care scriu si in care gandesc cat de cat este afisat prin posturile de pe blog, as dori, pentru userii de aici care au cunostiinte sau care doresc pentru ei sa ma ajute cu urmatoarea chestie: o mica reclama in sensul ca daca aveti ( atat voi sau prietenii vostri) nevoie de articole scrise de catre mine pentru aproape orice subiect si doriti sa apelati la mine. Asupra pretului ne putem intelege printr-o discutie amicala fara probleme.

Nu inseamna automat ca sunt expert in toate subiectele dar putem discuta si sa vedem, poate iese o colaborare placuta si profitabila pentru toti.

Sper ca nu v-am rapit mult timp intr-o asa dimineata cu cer relativ senin si o vreme destul de placuta pentru perioada asta a anului.

O zi cat mai placuta si de altfel si o saptamana la fel va doresc.

Al vostru,

SirDevil.

Link to comment
Share on other sites

1. Designul prost

2. Reclamele nu se pupa de nici o culoare cu designul

3. Bannerele par picate din cer

Nu poti sa te astepti ca lumea sa se uite la content pentru inceput. Designul e primul lucru care loveste la ochi. Daca nu-mi place ce vad, nu mai stau sa citesc, iar tu poti sa scri acolo cate-n luna si soare.

Sari prea repede la advertoriale. Nu iti permiti sa scri despre un produs fara sa-l fi incercat. Nu poti emite o parere pertinenta despre asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

Mersi de reply.

Te inteleg perfect cu ceea ce spui si iti dau efectiv dreptate. Partea de design este perfect adevarata.

Cu privire la scris, este cu totul alt aspect.

Nu scriam scrict pentru a face un articol cu privire la un produs. Am capacitatea de a scrie destul de bine. Sunt extrem de mult care isi expun opinii cu privire la multe lucruri dar asta nu inseamna automat ca ei au incercat produsele respective.

Consider ca prin orice discutie amicala si fara ca cineva sa isi ridice nivelul cu privire la cat de bun este el intr-un domeniu se pot rezolva multe.

Repet inca o data pentru a iti da dreptate cu privire la partea grafica.

Cu privire la scris, consider ca am ceea ce trebuie pentru a furniza articole de o calitate foarte buna si unica.

O zi buna in continuare iti doresc.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...