Jump to content
wolf2555

Caut cel mai bun adaptor wireless (pe USB)

Recommended Posts

Caut cel mai bun adaptor wireless (pe USB) din comert (deci nu "fabricat" acasa) - sa presupunem ca pretul nu conteaza

cand spun cel mai bun ma refer sa fie cat mai sensibil la semnal si desigur sa suporte injection ?i modul monitor

astept pareri (daca stiti si un pret sau de unde se poate cumpara cu atat mai bine)

Edited by wolf2555
Link to comment
Share on other sites

Salut,ti-am raspuns si pe PM dar hai sa scriem si pe forum ca poate mai sint si altii interesati.

Din punctul meu de vedere,cel mai bun adaptor wifi,usb,este USB WIFI L-LINK LL-1002 2W 54MB USB + 2ANT 7DBI (REALTEK 8187L) dar eu sint utilizator de wifiway 3.4,si unii folosesc BackTrack sau wifislax.

As recomanda Alfa dar,LL-1002 dispune de doua antene independente,2000mw putere(teoretic) si costa la fel.

Ca stabilitate in conexiuni Crotalus este foarte buna,merge in mod monitor,DAR nu merge Inflator pentru WPS in wifiway care este sistemul meu preferat.

Problema cu LL-1002 este ca nu se gaseste decit aici la noi in Spania.

Cel mai bine,cred eu,ar fi sa cauti un produs pentru care gasesti suport tehnic,adica un grup de utilizatori,care folosesc asa ceva,si de la care poti invata tot ce ai nevoie,si mai ales cum sa scoti randament maxim din aparat.

Oricare dintre aparatele mentionate mai sus costa de la 30 euro in sus,dar isi merita banii fara discutii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...