Jump to content
TestROOT.

Caut partener proiect web

Recommended Posts

Am in cap un proiect , o comunitate anime , sunt pasionat de chestile astea destul de mult de 5 ani si n-am avut ocazia sa fac prea mult pentru comunitatea anime din RO.

Ideea este urmatoarea :

- un site web (portal)

- fansub (unde vor fi subtitrate diverse anime, vizitatorii le pot descarca/viziona online)

- forum

- altele

N-am gasit pe nimeni pasionat de asa ceva.. sau cu destul timp liber deci caut pe cineva interesat.. :) Probabil va dura maxim 2 zile sa terminam site-ul si alte 2-3 saptamani sa-l ducem la o medie de 300 vizitatori pe zi :)

Cine are vreo combinatie pe web (tot ce tine de web) astept mesaj.. stiu HTML , CSS si PHP si chiar am nevoie de ceva banuti :)

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea: bre. lumea care se uita la seriale se imparte pt mine in doua categorii: cei care folosesc torenti, si cocalarii din ai prosti ce se uita pe site-uri gen vplay. Daca vrei sa tintesti sus, chiar sus de tot, gandeste-te la o comunitate anime ce contine: forum, tutoriale audio, video, text de cum sa desenezi, cont de user cu mapa de lucrari personale, concursuri, altele. International (adica in limba engleza). Parerea mea.

Poti sa incerci sa faci un portalul tau de vizionat filme, insa nu stiu cat de educativ si de maret ar fi. Vizitatori o sa ai, cu o reclama buna, ca doar la cati inapti de utorrent sunt in romania...

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea: bre. lumea care se uita la seriale se imparte pt mine in doua categorii: cei care folosesc torenti, si cocalarii din ai prosti ce se uita pe site-uri gen vplay. Daca vrei sa tintesti sus, chiar sus de tot, gandeste-te la o comunitate anime ce contine: forum, tutoriale audio, video, text de cum sa desenezi, cont de user cu mapa de lucrari personale, concursuri, altele. International (adica in limba engleza). Parerea mea.

Poti sa incerci sa faci un portalul tau de vizionat filme, insa nu stiu cat de educativ si de maret ar fi. Vizitatori o sa ai, cu o reclama buna, ca doar la cati inapti de utorrent sunt in romania...

Te-ai gandit si la cei care au placa NVIDIA si antivirus Avast, si ce conflict au astea la pachet cu un program de torrente?

Link to comment
Share on other sites

Te-ai gandit si la cei care au placa NVIDIA si antivirus Avast, si ce conflict au astea la pachet cu un program de torrente?

Te-ai gandit la faptul ca un download (orice download) nu dureaza mai mult de 20 de minute?

Te-ai gandit ca multi isi lasa calcul sa downloadeze in timp ce fac altceva?

Te-ai gandit la faptul ca pe torrenti gasesti format Blue-ray si HD, iar pe site-uri dedicate nu?

Te-ai gandit la faptul ca sa ai un site din asta incalci in vazul tuturor drepturile de autor si iti pui eticheta de pirat? In plus, daca te reclama cineva, poti ajunge pedepsit? Iar numai faptul ca detii un site din-asta, cresc presiunile in elaborarea ACTA?

Te-ai gandit la tehnologia viitorului, sisteme cloud si distribuite, si nu ti-ai dat seama ca torrentii functioneaza pe acelasi principiu, si ti-ai zis: bai, hai sa fac vreo 2 pasi inapoi in tehnologie, si sa hostez filmulete?

Te-ai gandit ca un site de genul asta, ca si cele cu joculete flash, nu e facut decat pt scopuri egoiste, alea de a face trafic si aduce bani, nu aduc nicio evolutie, nu pun in aplicare nicio idee calitativa? Insa ceea ce am zis eu, are un rol educativ si fructuos?

Era doar parerea mea, omul e liber sa faca ce vrea...

edit: culmea, si eu am Nvidia si Avast...

Link to comment
Share on other sites

Nu are nici o treaba ce ziceti voi aici cu ce am zis eu.. anime subtitrate in romana nu gasesti pe torent in orice format si chiar daca gasesti eu nu voi traduce ce deja a fost tradus.

Am spus ca voi face ceva complex gen forum , portal, s.a.m.d .. caut partener pentru acest proiect .. :) Interesat cineva? Stiti pe cineva interesat? Facem si ceva banuti (d-un pachet de Kent) :)

Si fuliminator, tu vezi ti in pula mea de treaba ta, ca nu scoti cine stie ce bani din tradus anime (poate doar din reclame 10-15 Euro pe luna daca are succes), o faci de placere in pula mea, dar creierul tau nu poate pricepe asta .. este prea mult pentru el ! De 5 ani , de cand au aparut stiu cum functioneaza sistemul asta, asa ca nu comenta.. nu am vazut pe nimeni arestat / nu o sa fie cineva.. doar asa , vorbe dampulea din partea cuiva manipulat de toate cacaturile din jur o persoana care nu are idee despre comunitatea anime din RO si despre cum functioneaza sistemul asta ..

Si defapt, cine pula mea a zis ca o sa hosteze anime pe server propriu? Nu hostez eu nimic, doar traduc si pun la dispozitie episoade in limba romana + o comunitate (forum, portal, unelte, tutoriale) fanilor anime din Romania .

Este ceva de placere, am zis ca imi face placere sa dezvolt comunitatea anime din RO si sa o sustin

Edited by TestROOT.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...