Jump to content
summerrr

Jamer

Recommended Posts

Salut. Ma intereseaza sa achizitionez un jammer portabil. Am nevoie de unul care sa poata bloca orice fel de semnal (radio, wireless, mobile etc), iar ca raza de acoperire undeva la 30 de metri.

Am nevoie de niste recomandari / sfaturi, deoarece nu am mai folosit asa ceva pana acum.

Mersi fain!

Edited by summerrr
Link to comment
Share on other sites

Ai cam mari pretentii. Nu o sa gasesti un echipament portabil sa functioneze pe toate benzile specificate de tine si pe o raza atat de mare.

Ar fi util sa ne spui si ce inseamna pt tine "radio" ce frecvente mai exact ?

Un exemplu de aparat Lojack jammer, 4G blocker, XM Radio Jammer-Wireless Singal Jammer-Security Electronics-Electronics Wholesale _ China Wholesale _ Shop Online _ Buy from China

Edited by FLORINMX
Link to comment
Share on other sites

Ma refeream la undele FM (pe care sunt transmise posturile de radio). Am nevoie sa bruiez semnal de 3g, wireless si radio FM. Multmesc de ajutor.

Aparent, solutia ideala: http://www.somaxchina.com/productinfo_1273_2011_Powerful_Mobile_Phone_Jammer,_Wifi,_Bluetooth,_GPS,_GPRS_Enable.html desi nu e prea portabil

Edited by summerrr
Link to comment
Share on other sites

Ma refeream la undele FM (pe care sunt transmise posturile de radio). Am nevoie sa bruiez semnal de 3g, wireless si radio FM. Multmesc de ajutor.

Aparent, solutia ideala: 2011 Powerful Mobile Phone Jammer, Wifi, Bluetooth, GPS, GPRS Enable-Mobile Phone Jammer-Security Electronics-Electronics Wholesale _ China Wholesale _ Shop Online _ Buy from China desi nu e prea portabil

:)):))>:D<:X nu m-am putut abtine citeste nise documente despre benzile semnalelor , frecventele si modulatie la ce vrei tu sa bruiezi :) si pe urma vezi daca este sau nu portabil

Edited by seby05
Link to comment
Share on other sites

ceea ce stiu despre mercur in antena e ca bunica mea punea in antena de la casa (binenteles intr un recipient ce tine mercurul separat de metal) si prindea lacrima tvr 1 dar ceilalti din jur nu mai vedeau absolut nimic la tv, si mai era si un zvon ,ca in facultate la iasi in timpul sesiunii profesorii umblau cu mercur in buzunar sa bruieze semnalul telefoanelor mobile

Link to comment
Share on other sites

Aparat bruiaj Gsm, 3G- R50,este cel mai vandut bruiaj fix pentru GSM din lume datorita razei sale de 50-60 m si a pretului redus. Aparat bruiaj profesional GSM va asigura sedinte sau intruniri diverse neintrerupte de apeluri telefonice. Este ideal pentru discutiile discrete intr-o sala de conferinte mare, intr-un amfiteatru, cinema, teatru, expozitii, muzee, biserici, banci, spitale, biblioteca, benzinarie, sau chiar si in sala de curs in cadrul examenelor datorita puterii de acoperire de 50- 60 de metri. Permite bruierea telefoanelor mobile pe toate benzile si bruierea tuturor sistemelor de supraveghere cu transmitere de date.

Se alimenteaza la reteaua de 220V.

Date tehnice Aparat bruiaj Gsm 3G R50 :

Raza de bruiaj – 50-60 metri

Greutate – 1,8 KG

Lungime – 280 mm

Latime – 180 mm

Grosime – 40 mm

Antene detasabile – 4 bucati

Bruiaj banda gsm: CDMA 869-894 MHz

Bruiaj banda gsm: DCS 1805-1880 MHz

Bruiaj banda gsm: SCDMA 450-470 MHz

Bruiaj banda gsm: TD-SCDMA 2010-2025 MHz

Bruiaj banda gsm: GSM 925-960 MHz

Bruiaj banda gsm: PHS 1900-1990 MHz

Bruiaj banda gsm: WCDMA 2110-2170 MHz

Timp de functionare – nelimitat

Alimentare direct de la priza 220 V

Adaptor/Incarcator – AC 240V – DC 5V

Conditii de umiditate: 20% - 95%

Conditii de temperatura: -40°C pana la 55°C

Pachetul 3G-R50 CUPRINDE :

Aparat bruiaj Gsm 3G R50 GSM,

4 antene detasabile

Manual limba engleza si romana

Link to comment
Share on other sites

ceea ce stiu despre mercur in antena e ca bunica mea punea in antena de la casa (binenteles intr un recipient ce tine mercurul separat de metal) si prindea lacrima tvr 1 dar ceilalti din jur nu mai vedeau absolut nimic la tv, si mai era si un zvon ,ca in facultate la iasi in timpul sesiunii profesorii umblau cu mercur in buzunar sa bruieze semnalul telefoanelor mobile

da sigur... umblau cu termometrul infipt in cur

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...