Jump to content
olimpiulucian

Creare hard disk pentru laptop

Recommended Posts

Salut.Stie cineva daca e posibil ca un hard disk de la o unitate sa-l faci un hard disk care sa mearga pe un laptop?Deci eu am un hard desktop si vreau sa-l conectez la laptop,dar nu prin usb,ci direct la sursa lui principala,scotand un cablu afara din laptop la hard.Sper ca m-am facut inteles.Daca stie cineva,sa-mi explice ce as avea nevoie.Mersi mult

Link to comment
Share on other sites

Nu este posibil , dar se gasesc asa numite "case-uri" pentru hard disk-uri la preturi foarte ieftine , am cumparat un case pt sata de 3,5 cu 5euro (autoalimentat prin usb) deci cauta si vei gasi !

Da,am vazut chestia asta,rack se numeste parca,cu ala il faci un hard disk extern cu conexiune prin usb,dar merge mai incet.

Link to comment
Share on other sites

Olimpu,raku pentru hdd de laptop slim de 2.5 ala e vreo 5,6 $ dar pentru hdd de 3.5 de desktop e pe la 60-100 de ron.ce doresti tu sa faci insa nu mai e la moda sa zic asa de vreo 5 ani de cand au aparut SSD.scopul unui hdd extern nu este sa fie extrem de rapid ci sa te ajute sa iti duci informatia dintrun loc in altul.daca vrei rapiditate lasa rack-urile si gandestete sa pui un ssd de 60 GB-250 ron+un hdd extern.numai bine

Link to comment
Share on other sites

Olimpu,raku pentru hdd de laptop slim de 2.5 ala e vreo 5,6 $ dar pentru hdd de 3.5 de desktop e pe la 60-100 de ron.ce doresti tu sa faci insa nu mai e la moda sa zic asa de vreo 5 ani de cand au aparut SSD.scopul unui hdd extern nu este sa fie extrem de rapid ci sa te ajute sa iti duci informatia dintrun loc in altul.daca vrei rapiditate lasa rack-urile si gandestete sa pui un ssd de 60 GB-250 ron+un hdd extern.numai bine

Eu nu am spus ca vreau sa fac hardul cu un rack.Citeste mai bine postul.Am spus ca stiu despre chestia cu rackul.Eu vroiam sa-l conectez direct la sursa printr-un cablu,tocmai pentru ca sa mearga mai repede.Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...