Jump to content
Zolder

Metode de a afla cine se asunde in spatele unei pagini de facebook [?]

Recommended Posts

Deci... sunt pe facebook niste pagini gen cocalari.com si daca vrei sa te pisi pe cineva ii trimiti adminului cateva detalii despre persoana respectiva, fie ca e adevarat sau nu, el posteaza.

Am inteles ca exista pentru fiecare oras o pagina d-asta.

Mentionez ca n-am facebook, n-am nici cea mai mica treaba cu acea pagina, nu sunt vedeta pe acolo, etc...

Din lipsa de ocupatie am inceput sa ma gandesc cam cum as putea afla cine se ascunde in spatele unei pagini de facebook si am gasit vreo doua metode.

1. Se ia o bucata pizda cat de cat buna si incepe "socializarea". Daca e vreun laba trista sigur si-o ia.

2. Se creaza o pagina "Recompensa" iar cine ofera datele 100% reale "primeste" o suma de (exemplu) 1000 de euro. Acum, cel mai bun prieten te vinde si pe un pachet de tigari dar pentru 1000 de euro... Sunt sanse de 50% sa mai stie cineva ce face el.

Mai are cineva vreo idee?

Link to comment
Share on other sites

Sau metoda 3:te uiti pe pozele lui de la profil si afli cine e.

TACI ! te rog eu taci !

o varianta ar mai fi...uite ai o poza aici cu nu stiu cine ...ceva care sa ii ridice interesul si o urci undeva sa downloadeze poza...fireste aceasta poate fi stealer sau trojan

am folosit cu succes asta cand aparuse un fel de gossip girl la un liceu...si m-a rugat cineva... si s-a rezolvat si ce paruiala si-a luat aia partea 2

Link to comment
Share on other sites

@ Zoldere :)) gura de aur ce esti, tocmai nu stiu cum se face ca in seara asta nu merge pagina aia care incepe cu F si se termina cu K

"Care e cel mai folosit cuvant care incepe cu F si se termina cu K? E vorba de Facebook, ala la care v-ati gandit voi e pe locul doi. "

Edited by FLORINMX
Link to comment
Share on other sites

@ Zoldere :)) gura de aur ce esti, tocmai nu stiu cum se face ca in seara asta nu merge pagina aia care incepe cu F si se termina cu K

Da-mi un pm cu un link. Sunt curios daca vorbim despre aceeasi pagina.

@Indianul - Este o pagina nu un profil fals si nu poti vedea cine este adminul. Nu cred ca ar fi atat de prost incat sa dea id-ul cuiva. Daca se afla cine e isi ia vreo 200 de puli in cap.

Uitandu-ma pe pagina am observat ca sunt unele persoane care posteaza aproape la fiecare postare, par mandrii.

Pentru fiecare persoana care pare "suspecta" se face un cont cat de cat credibil si trimiti adminului cateva aberatii despre acea persoana. Daca se posteaza trecem la urmatoarea persoana (sunt sanse sa se posteze si pe el/ea daca il duce capu) daca nu persoana respectiva s-ar putea sa fie chiar adminul sau vreun prieten/a. Aici sunt sanse de 30% sa aflii cine e dar te apropii cumva.

Edited by Zolder
Link to comment
Share on other sites

In momentul de fata si la mine exista o pagina asemenea. Au inceput rau barfele.. Cum zice yceman, e cea mai buna metoda. Le zici ca e o poza cu una, de la voi de acolo cunoscuta, in care se vede cum o s*** de exemplu, si mai mult ca sigur o sa incerce sa o acceseze sa o puna pe pagina. Putin social engineering si gata. Parerea mea e ca nici nu iti trebuie ceva anume. Pur si simplu spune-le barfe false/adevarte despre persoane pe care sa le puna. Apoi dupa 2 3 le zici ca ai mai multe si ca vrei sa fi si tu "admin" in grup sa ii ajuti.(sunt mai multi deobicei in spatele unor chestii din astea, si asta e o mare prostie - stii cum e aia <nu spun la nimeni decat celui mai bun prieten al meu si asa mai departe> -) Eu zic ca daca stii sa vorbesti sa ii convingi/il convingi te vor/va adauga sa ii/il ajuti. Eu asa am facut si apoi vedeam pe toti care dadeau barfele si era super amuzant cum se dadeau prietenii intre ei in gat ca prostii. Apoi treptat conversand poti afla cine e in spatele paginii.

Edited by phynx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...