Jump to content
bruttus139

Cum se sparg parolele wifi WEP-WPA-WPA2,manual pentru incepatori

Recommended Posts

:)):))

Aplicatia GOYscript WPA...

Normal ca ramane asa....in 30 de secunde si-a facut treaba ,adica a scos handshake !

Apoi , a incercat in mod automat sa-l ruleze cu un dictionar pe care nu-l are la dispozitie

si ti-a afisat mesajul ca acel handshake e salvat si l-ai putea folosi ulterior pentru

rulare cu aircrack , cu scopul de-a gasi parola.

Link to comment
Share on other sites

de unde iau un dictionar??

Sincer...mi se parea o intrebare mai buna -unde-l pun data viitoare ca sa faca in mod automat rularea ?!

Lasand treaba asta la oparte...gasesti pe net dictionare de tot felul ...dar ,chiar si in sectiunea wireless de

aici e posibil sa gasesti , in niste postari mai vechi ,ceva linkuri valide cu dictionare. Au fost puse pe aici

destule ...dar trebuie dat un search.

Link to comment
Share on other sites

Asta ma dat in pula lui cind eu incercam sa-l pun pe drumul cel bun,acum are ban permanent pe forum la mine,si indiferenta pe forumul asta,....astept acelasi lucru si din partea ta sorelian,asa poate-i mai educam un pic.

nu te a dat nimeni in pl mea si nu e nevoie sa ma educi tu.daca ti se pare ca doar tu esti zeu pe forum gresesti.cat despreforumul tau cred ca am intrat doar o data si nici nu ma intereseaza ce scrie pe el.am alte surse unde ma pot documenta.asa ca stai calm si nu le spune la altii ce sa faca.nu toti sunt ca tine sa se creada atotstiutor ssu regele wifiului din Romania.

Link to comment
Share on other sites

Pai...autorul subiectului a incercat sa-ti demonstreze concret care sunt caile cele mai folosite pentru un atac la reteaua ta

wireless .

Recomandarile le gasesti in aproape orice articol cu subiect wireless de pe net (bineinteles , fara a intra in amanunte , ci ,

doar asa , superfluu ) In general , lumea nu pica pe ganduri cand cisteste asa ceva .

Deja ,cred ca e banala recomandarea unei securizari wpa2 , cu o parola strong , formata din cat mai multe

semne speciale , cat mai lunga si in mod special dezactivarea WPS !!!!

Daca cineva iti demonstreaza intrun mod pe care il poti verifica tu singur ...cred ca e ceva salutar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...