Jump to content
Oust

Internet gratis pe telefon - functioneaza 100%

Recommended Posts

APNul e adresa la care se conecteaza telefonul pt a avea access la internet htpp://www.unlockit.co.nz/mobilesettings/

Pentru cei care au iPhone e maare bataie de cap cu chestia ..treb sa fie jailbroken si dupa aceea sa umbli prin fisiere sa schimbi adresa

Adica in cazul meu: live.pre.vodafone.com. Si nu merge. Trebuie sa am net? Ca s-a dus tot pe luna asta:))

Link to comment
Share on other sites

O chestie nu reusesc eu sa inteleg, cum te conectezi la un server daca nu ai conectiune la internet?

Incearca cu netul deja activat. Si o sa il ai nelimitat deoarece nu e contorizat. Da chiar, cum naiba folosesc setarile alea :-? Hmmm. Probabil prin 3g? Si se conecteaza la IP'ul tau. Daca te uiti la vodafone, tot un ip proxy au si ei.

Link to comment
Share on other sites

Nu imi arata, si sunt deschise....:-?

Pe cc proxy am portul 29000, am permit all, deci niciun user, si portul e deschis dupa canyouseeme.org. Cand intru pe google de pe telefon imi apare:

Data conectivity problem

The server failed to comunicate. Try again later.

Edited by alinh0
Link to comment
Share on other sites

Pe cc proxy am portul 29000, am permit all, deci niciun user, si portul e deschis dupa canyouseeme.org. Cand intru pe google de pe telefon imi apare:

Data conectivity problem

The server failed to comunicate. Try again later.

Dezactiveaza firewall.

Si fa cu user si parola.

Link to comment
Share on other sites

domnilor ala nu iti da internet gratis, presupun ca beneficiezi de trafic necontorizat folosind acel proxy dar nu GRATIS. este imposibil sa te conectezi la un proxy sa iti dai net fara sa treci prin serverul providerului, care iti va cere plata.

Deci daca am 1 mb left. Pot sa fac traffic de 1GB? Vreau sa stiu cam cat de mult economisesc:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...