Jump to content
mafia27

Bodybuilding-fitness

Recommended Posts

M-am plimbat putin la tine pe site, parerea mea e ca e folositor din punct de vedere informational, adica detii informatii consistente si folositoare pentru cei ce se avanta in "sportul cu greutati". Nici partea stilistica nu sta prea rau. Bravo, tine-o tot asa!

Link to comment
Share on other sites

Ce zici dac? î?i scri tu articolele ?i nu dai copy/paste? :)))) Ai m?car habar despre ceea ce este acolo?

"Reduce?i din carbohidra?i ?i sodiu ?i reten?ia subcutanat? va scade." Asta cu sodiu -> broscience.

"Dozele folosite pentru înc?rcare variaz? între 15-25g pe zi timp de 5-7 zile iar"

Perioada de înc?rcare este absolut op?ional? ?i la alegerea fiec?ruia. Asta dac? vorbim de monohidrat. Dac? vorbim despre Hcl s? faci loading phase nu ?tiu cât de ok este.

"1. Genoflexiuni cu haltera pe spate"

Vezi c? se numesc genuflexiuni maestre, mi?care este flexia genunchiului, tu ai genunchi nu genonchi :))

"4. Împins cu priz? medie de la umeri cu halter? din stând"

Iar în titlul clipului este WIDE-GRIP -> wide grip -> priz? larg? nu medie :))

"5. Flot?ri în mâini la paralele"

Ce-i drept po?i face flot?ri în picioare folosind paralelele :))

"3. Aceste exerci?ii reprezint? modul cel mai natural în care organismul uman realizeaz? mi?c?ri."

"10. Datorit? stimul?rii mai multor grupe musculare în acela?i timp, exerci?iile de baz? ajut? la restrângerea timpului petrecut în sala de for??."

Care este relevan?a? Î?i este fric? c? o s? creasc? mult prea mult nivelul de cortisol dac? te antrenezi 1 or?, o or? jumate? (b?nuind c? despre asta este vorba, nu sunt sigur c? ai habar ce este). Ultimele studii arat? destul de clar c? un nivel crescut al cortisolului nu este atât de d?un?tor precum se spunea pân? acum, din contra, poate ajuta chiar împreun? cu cel de testosteron sau cre?tere. Ceea ce vorbe?ti tu acolo, "exerci?ii de baz?" sunt de fapt exerci?ii menite s? aib? ca target cât mai mul?i mu?chi posibili în timpul execut?rilor (vezi deadlifts ?i squats), interesul fiind, cum am spus mai sus un nivel ridicat al testosteronului ?i hormonului de cre?tere.

Ha?!

:)) Încearc? s? ai habar despre ce vorbe?ti/copiezi înainte :)))

Edited by Kabron
Link to comment
Share on other sites

nici nu ma obosesc sa raspund unui inapt care 100% are 150kg in acest moment este cu shaorma in mana dar el sufera din fata tastaturii...nu ma cobor la nivelul tau de om inapt stiu foarte bine ce scrie acolo si nu este nimic gresit cu atat mai putin copy paste din ce zici tu ..sictir

Link to comment
Share on other sites

L?sând greutatea mea ?i faptul c? sunt inapt :)) adu argumente care s? contrazic? ceea ce am zis :)

V?d c? e?ti "medic dentist", asta explic? de ce nu ai habar c? este genuflexiune ?i nu genoflexiune, din?ii nu fac asta :)))

P.S s? fiu de nu arâ?i ca un adev?rat culturist: 402827_375596362511106_766647243_n.jpg

P.S2 Faptul c? lucrezi la mami la cabinet ca medic dentist este ?i mai tare! :))

Edited by Kabron
Link to comment
Share on other sites

1 eu nu sunt lukian cel care a scris articolele

2 eu doar promovez site-ul si ma ocup de intretinere :)

3 sunt sigur ca domnul Lukian , da este medic dentist insa este un tip foarte experimentat

4 de ce nu seamna cu un culturist? :)) pentru ca nu are ditamai vena pe frunte?

5 multumesc ca imi tii topicul "sus" asta ma ajuta

6 nu te oblig sa citesti articolele de pe acest site exista multe site-uri pline de "profesionisti"

7 adevarat ma cam luat valul mai sus...nu meriti sa ma cert cu tn :) ma injosesc tot pe mine daca iti dau satisfactia de a te baga in seama

Edited by mafia27
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...