Jump to content
hades

Mic tratat despre cum sa nu devi tampit

Recommended Posts

Ati uitat un detaliu important,canalul ProTv este un canal mainstream , nu este un canal tehnologic . In mare parte toate emisiunile marca ProTv sunt realizate pentru "entertainment" sau au scop de comercializare .

Am vizionat "documentajul" cu ideea ca era realizat cu scop educativ , sa inteleaga omul de rand sa il stimuleze intr-un fel sau altul . Nu mam asteptat sa vad cum stau lucrurile cu adevarat sau sa vad persoane care merita un interviu .

Dejeaba ai aparut la o emisiune difuzata national deoarece cand te vor recunoaste persoanele pe strada,primul lucru la care se gandesc este ca ai aparut la televizor . Nu te vor vedea ca pe o persoane care a realizat ceva mare,care a lucrat mult pentru un scop bine definit. Dar pe o alta parte , comercializarea nu este un lucru rau,daca este intr-un context bun .

Cu ce am ramas eu din emisiunea aceasta este : cum or continuat viata,acesti doi indiviz,dupa o tragedie care este oarecum identica . Ma bucur sa vad ca or prelucrat tragedia ca pe un progres , nu ca pe un regres .

Am fost surprins sa il vad pe Andrei , chiar ma bucur pentru el .

Sa spun sincer ma stimula mult mai mult un interviu cu Andrei si Avram Marius despre realizarile lor .

<update>

Niciodata nu faceti apropouri negative despre altcineva doar pentru "faima" . Iceman aici ai gresit

</update>

Edited by Domnul.Do
Link to comment
Share on other sites

Mama ce v-as bate... v-as alinia pe toti, v-as da cate 2 palme peste fata, v-as pune pe burta sa faceti flotari si v-as tine sub un jet de apa rece de la furtun pana v-ati trezi la realitate sau pana v-ar veni mintea la cap. Nu de alta, dar multi dintre voi aveti un set groaznic de valori.

Puteti sa-i laudati cat vreti, nici iceman si nici tinkode nu au facut nimic. Repet, nu au facut nimic! Ei au spart, au distrus, eventual s-au laudat inzecit cu ispravile lor, dar este o diferenta serioasa intre a face si a distruge. Si dragilor, lumea asta se bazeaza pe cei care fac, nu pe cei care vorbesc, nu pe taranii cu 3 dinti si 9 clase care distrug de parca ar fi la masa-n sufragerie.

Inteleg ca acum tinkode s-a apucat de munca. Felicitari lui, cel putin incearca sa nu intre in aceeasi oala ca omul de inghetata.

Link to comment
Share on other sites

pai eu nu as putea sa vorbesc nimic despre tine...nu ai facut nimic sa te afirmi...despre tinkode as putea zice o gramada...a facut aia, a facut aia , a facut aia...el a aparut undeva pe o harta nu e anonim

by the way pt restu amatorilor sa nu fiu eu confundat cu icemen !!

Nici nu am nevoie sa ma afirm.Nu sufar de vedetism.Eu vroiam sa evidentiez ceva, tu ai inteles cu totul altceva.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...