Jump to content
1ban2bani

Am Nevoie de un Programator Capabil

Recommended Posts

In primul rand imi cer scuze daca acest anunt trebuia postat in alta parte si rog anticipat administratorii sa nu-l stearga, de preferat sa-l mute intr-o categorie care i se potriveste mai bine.

Si acum de ce am nevoie de 1 programator !?

Vreau un program care sa preia adrese de email dintr-un fisier text sau csv si sa le introduca automat una cate una intr-o casetuta de feedburner (acea casetuta pentru abonare/inscriere cu email).

Totodata acest program trebuie sa fie capabil sa treaca de codul captcha cerut dupa fiecare introducere a unei adrese de email sau sa-l completeze automat.

Intrebare: Se poate face sau este nevoie de o baza de date de coduri captcha(ma refer la un anumit numar de coduri captcha pentru a le recunoaste mai apou programul, coduri care ar trebui introduse manual in prealabil)?

In final vreau sa stiu daca este realizabil (logic ar trebui), in cat timp si care ar fi costul pentru un astfel de program?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Link to comment
Share on other sites

@1ban2bani Eu ti-am trimis mesaj, de pe mailul firmei, si ti-am spus ca iti fac si factura etc, iar tu mi-ai zis ca nu platesti avans. Ok, atunci cauta un copil de 14 ani care iti face pe 10 euro un soft de 2 lei. Succes!

@dubiosonline Imi mai faci mult reclama negativa? Ti-am mai explicat ca nu e vina mea ca tu nu stii ce vrei.

Te-ai suparat de pomana... dar daca vorbim de incredere probabil ca esti constient ca e greu cu atatia tepari care bantuie prin online.

1. Firma din partea careaia te-ai prezentat nu figureaza la nici o cautare pe internet.

2. Nu am nimic impotriva sa-ti platesc un avans dar momentan nu stiu nici macar din ce oras esti , un numar de tel...nimic.

3. Putem continua discutiile pe email dar imi trebuie un pic mai mult pentru a avea incredere ca putem colabora fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

ai grija cu twitchseo si varlam ala sunt aman2 tzapari varlam m-a ars de 5$(fomist maxim) si twitchseo a incercat acum sa ma arda de 10$

Ma tem ca este unul si acelasi. Si de i-o fi cu suparare nu a vrut sa ofere detalii cand i-am cerut CUI -ul Firmei , adresa, nr de telefon... deh, prea multe vreau sa stiu si eu inainte sa arunc cu banii.

Din pacate topicul a ramas fara rezultat practic.

Link to comment
Share on other sites

E simplu de facut..as merge pe api'ul deathbycaptcha(50k captchas 70$). Nu stiu daca iti convine... Programul fara partea de captcha e banal:))

Pai chiar partea de Captcha este cea mai importanta; Repet O Intrebare: Chiar nu exista si posibilitatea de a introduce eu codurile (10 mii, sute de mii sau cate naiba or fi) iar programul sa le stocheze intr-o baza de date astfel incat la un moment dat sa fie capabil sa recunoasca in mod automat codurile? Si daca Da, cat de complicat ar fi sau mai bine zis cat ar costa!?

Link to comment
Share on other sites

freelancer sau odesk. incearca

Ma asteptam sa gasesc mai multi programatori pe aici... si daca exclud codul captcha apeland la un 3-rd party pentru asta programul in sine este destul de simplu , evident pentru cine stie sa-l faca... dar se pare ca unii sunt foarte ocupati iar altii nu au nevoie de bani.

Poate ar trebui sa postez la ajutor si sa cer sa mi se faca moca poate atunci sare unu' :)

Link to comment
Share on other sites

Daca mai e inca pretul initial de 400$ ma apuc eu...

Bugetul acesta era pentru varianta cu captcha integrata....din moment ce vreau sa apelez la un 3-rd party pentru un astfel de serviciu programul se simplifica in mod semnificativ ramanand partea de proxy si integrarea acelui al 3-lea serviciu de recunoastere a codului captcha....

Deci fa-mi o oferta rezonabila pentru programul simplificat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...