Jump to content
FearDotCom

Walther P22 - Pareri ?

Recommended Posts

Modelele mai vechi de Walther 4.5mm ce functionau cu tuburi CO2 incepeau sa faca figuri dupa un anumit numar de tuburi CO2 folosite.Aici ma refer la garnitura de cauciuc de langa dispozitivul care strapunge tubul CO2 si astfel apareau scapari.Eu vorbesc de modelele care aveau proiectile de 4.5mm confectionate din plumb.

Edited by Renegade
Link to comment
Share on other sites

Sincer nu.Ce ti-am spus mai devreme stiam de la tatal meu care a practicat o perioada buna de timp meseria de armurier la un magazin de arme din oras.La primele 2-3 tuburi aveau o forta de penetrare net superioara fata de alte modele in aceeleasi conditii.Dar dupa o folosire mai intensa incepeau belele si era nasol ca nu gaseai nici piese de schimb.Nu stiu insa cum sunt acum,eu ti-am scris deoarece am vazut ca e vorba de Walther si ca functioneaza cu tuburi CO2.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

i-al pe acesta:

Walther P99 - AMIS - Instinct

echivaleaza cu un sig sauer !

p22 se strica cam repede in doi ani nu nimeresti nici de la 3 metri.. e prea comercial

sau adu-ti din turcia un ekol jackal :)

ATENTIE LA PRETUL ACESTA SA NU FIE CU AER CO2 SAU AER COMPRIMAT SA FIE CU "GLONT DE CAUCIUC SI CARTUS PERCUTABIL" MAGAZINELE MAI FAC SI DIN ASTEA CATEODATA...

UITE AICI CUM ARATA UNUL "REAL" DUPA TIPUL CARTUSULUI

http://www.okazii.ro/vanatoare/arme/pistol-bile-cauciuc-rohm-rg-88-cal-10x22t-a122896453

Edited by damageboy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...