Jump to content
thekidno1

Lumea programatorilor

Recommended Posts

Salut,

Fiinda acesta este primul meu post pe acest forum,vreau sa ma prezint pentru inceput.

Numele meu este Catalin si am 14 ani.

Urmaresc aceasta comunitate de ceva timp,si stiu ca aici sunt oameni care ma pot ajuta.

Stiu ca nu sunt vazuti bine cei cu putine post-uri care vin sa ceara ceva,insa eu va cer sa ma ajutati in scop constructiv.

Vreau sa invat partea aceasta de web design,pentru ca mi se pare interesanta si ma atrage.

Dorinta mea este ca voi sa-mi sugerati carti de:HTML,CSS,PHP,SQL,MySQL,JAVA.

Cartile pot fi E-BOOk sau carti fizice.

Mentionez ca nu vreau tutoriale.

In prezent mai studiez c++.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand multumesc celor care si-au dat interesul sa ma ajute.

Uite o persoana care-ti poate face rost de carti :

https://rstforums.com/forum/61070-cereti-mi-carti.rst

Stiu,lista de acolo este lunga si mai mult ca sigur multe carti nu sunt pentru mine,in sensul ca sunt pentru un nivel mai avansat,si de aceea am apelat la ajutorul vostru.

De ce nu vrei tutoriale? :D eu tot ce am invatat ca sa nu le uit le-am scris in tutorialele de la mine din semnatura. Echivaleaza cam cu 3-4 carti (peste 500 tutoriale), deci de ce nu ai vrea tutoriale?

A fost o chestiune personala,deoarece am dat de multe tutoriale care nu erau prea complexe.

Am aruncat un ochi pe acele tutorialele sugerate de tine,si tin sa precizez ca mi-au placut in raport cu multe altele.

Asadar o sa combin cartile sugerate de cei de mai sus cu tutorialele sugerate de tine.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...