Jump to content
LoLiinG

Intrebare cu adsense

Recommended Posts

Salut,

Am o intrebare,cum se poate face bani cu adsense si cati?

Am auzit la altii ca au ajuns la 100 euro in cont si s-au trezit cu conturile suspendate.

Ce trebuie sa faci,pas cu pas..?Trebuie si sa investesti?

Mai exista alt site mai de incredere?

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Cei care au conturile suspendate/inchise au folosit metode de traffic exchange/vizite multe prin proxy'uri... etc ... atat timp cat folosesti exact cat iti dau ei ... si vizitele sunt reale, u vei avea nici o treaba de genu.

Pentru venituri ... depinde de ce niche folosesti. Difera suma pe care o primesti pe click'uri pe reclame in functie de continutul postat pe site.

Sper ca am fost de ajutor si ai inteles cat de cat cum sta treaba.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Da intradevar este cum a zis baiatul de mai sus.Uneori este posibil sa te baneze si pentru anumite lucruri minore,cel mai bine citeste-le tos-ul inainte sa aplici la ei,sfaturile mele sunt urmatoarele:Fara pop-up,fara ilegal,fara click tu pe ads-uri,fara click prietenii tai pe ads-uri abuziv,fara reclame multe,fara reclama aceelasi tip + adsense,fara stouri in general,un site curat si frumos asezat.

Pe partea de nisa,acum depinde foarte mult de tara si de nisa propriuzisa,daca iti vei face un site de "jocuri online" , dau un exemplu,vei avea una din cele mai slabe cotatii la ppc ! De ce ? Simplu: nisa slaba,majoritatea care se joaca ... bineinteles sunt copii,multe site-uri in aceasta nisa,multi investitori.

Nisa grea ? Ce-am testat eu odata era : cancerul Mesothelioma,ajunge si la 1 euro pe click ... cine cauta ? PUTINI,foarte putini.. Cum urci in cautari ? Greu,foarte greu ! :)

Sfatul meu sa incepi cu o nisa medie relativ cautata,stiri spre exemplu,sau ceva mai unic pe care il poti scrie tu manual.

Alternativa adsense / ppc ? Niciuna,din punctul meu de vedere nici una nu plateste la fel de bine ppc ca adsense.

Alternativa generala : marketing affiliat si ramurile sale :)

Mai exista alt site mai de incredere?

Majoritatea site-urilor mari sunt de incredere,crezi ca toti sunt hoti ?:))

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Nise care ti-am dat eu exemple : jocuri , cancer .

Nu am cum sa iti explic ce este o nisa,trebuie sa sti limba romana elementara. Let me google that for you

Pai ca element de baza ar trebui sa investesti minimum din punctul meu de vedere : domeniu si hosting . Hosting ieftenache iti dau eu la bani putini,daca ai nevoie imi dai PM .

Am si eu o intrebare:Cati ani ai ?!

Link to comment
Share on other sites

Succes ! Eu cand aveam anii tai deabia incepeam sa fac anumite lucruri in www , oricum succes , nu fi lenes ca mine pana acum ceva timp si pune mana si invata html/php de baza intai , apoi testeaza niste SEO ... si probabil daca nu te dai batut peste ceva luni bune vei incepe sa produci banuti ! Macar de buzunar pentru la scoala !

P.S. : Nu lasa netul sa iti strice copilaria ! :)

Link to comment
Share on other sites

Fa-ti site de jocuri ,optimizeaza-l (jocuri,jocuri online etc.) si faci bani lejer din gogu . Mesothelioma auzi la ala bai asbestuos cancer termina cu key-urile alea de prin 2007 :)) . Sau fa-ti un site de stiri , fa o pagina de facebook la el cumpara like-uri si apoi postezi stiri pe pagina de facebook cu link catre site-ul tau,merge bine treaba cu putin efort si ceva investitie.Cat despre ban il iei daca esti prost (poti face si magarii,dar nu e pentru tot romanu) .Oricum ar fi ca ii faci legal sau nu banii,trebuie neaparat sa dispui de trafic foarte mare altfel o cam sugi.Sa fi tu in primii 3 la cautarea jocuri sau jocuri online si faci 1k e pe luna la google ca ai cerut si castigul..

Edited by blade4ever
Link to comment
Share on other sites

Fa-ti site de jocuri ,optimizeaza-l (jocuri,jocuri online etc.) si faci bani lejer din gogu . Mesothelioma auzi la ala bai asbestuos cancer termina cu key-urile alea de prin 2007 :))

Pretenas macar ai habar cat plateste pe nisa jocuri online si ai habar cat de mare e concurenta ?! Cu aceste cuvinte cheie unii inca fac bani fara sa-i baneze pe Romania,eu pot dovedi chiar si prin Team Viewer ca te contrazic cu fapte concrete in cont si mt-uri de wu. Parca esti un profesor nereusit in viata,dai explicatii ca doar atat ai invatat,la practica fac altii. "Auzi la ala"

Sau tu esti DOMNUL ala care avea blade manele and stuff ?! :)) Sincer.

Link to comment
Share on other sites

"blade" ala cu manele bai pruncule cand primea cecuri google cu 1-2 k $ pe luna din manele tu invatai sa te loghezi pe email.Nu te mai da lebada ca puti.Alea au fost alte vremuri tocmai dasta ii explic omului ca e o idee buna sa faci site de jocuri sau de stiri pe ro ca se scot bani frumosi legal.Ai dat buff-ul ca ai site de pokemoni si faci pula mare paici pe forum,nu`i frumos intai sterge-ti mucii de la nas apoi comenteaza ca ai gresit persoana si thread-ul.Daca ai tu site de jocuri si nu sti sa il monetizezi cum trebuie cu adsense e problema ta.Banuiesc ca esti vreun fan ce tot cumpara scripturi free :)) . Si crede-ma pe cuvant ca se faceau bani frumosi cu "forex trading","domino antispam","texas lawyers","mesothelioma cancer" asta pana ati aparut voi ca ciupercile si v-ati plans ca nu faceti 10 $ pe luna din tot felul de cacaturi de blog-uri .Ati inceput ca noi facem legal si nu e corect si raportam ,ruptilor ca nu v-am luat niciodata voua banii ,dar asa e romanu` nu am eu de ce sa aiba vecinu.RUPTILOR ,generati scarba .

Edited by blade4ever
Link to comment
Share on other sites

Felicitari,ce pot sa zic ! Ai dreptul de cel mai mare manelar internaut ! Demonstrezi si prin limbaj,nu trebuie sa ma injuri ca sa dovedesti ca ai scos 2k cateva luni,altii iau pe luna muncind macar atatia bani din IT,nu iti inteleg frustrarile si comportamentul de wWw.Man3lE.Ro pe care il detii.Iti spun cu mana pe suflet ca un amic mi-a aratat cat de jos se ducea internetul romanesc din cauza depravatilor ca tine,felicitari inca o data,te cunosc toti baietii si fetili interloape internaute !

Link to comment
Share on other sites

Cei care au conturile suspendate/inchise au folosit metode de traffic exchange/vizite multe prin proxy'uri... etc ... atat timp cat folosesti exact cat iti dau ei ... si vizitele sunt reale, u vei avea nici o treaba de genu.

Mie mi-a fost banat un cont pe motiviul (traducere libera) :" site-ul dumneavoastra nu prezinta interes pentru clientii nostrii si le-a produs daune acestora " . Ti se pare normal sa se intample asa ceva tinand cont ca site-ul meu era un site de stiri mondene cu articole scrise de mana zilnic si tinand cont ca eu nu imi pot alege clientii care sa puna reclame pe site-ul meu ?

Am spus de multe ori si ma repet , Google Suge , incercati chitika .

Link to comment
Share on other sites

Gradinita, nu va mai injurati aiurea!

Eu am avut acum multi ani un site de muzica si am primit timp de 2 luni banii de la google desi era impotriva politicii lor (in jur de 200 usd) si apoi m-au inchis aia de la vodafone ca aveam domeniul luat de la myx. Si eu berbec.

Apoi am facut eu o smecherie si mi-au inchis 4 conturi, fiecare cu 1000 usd facuti. Ce-i drept, incalcam grav termenii lor.

Din cate am observat eu trebuie sa ai trafic foarte mare pentru a castiga ceva cu adsense. Daca vei face destul incat siteul sa se autosustina e bine...

@daatdraqq: e cam trist ce spui tu daca intr-adevar nu ai incalcat nicio regula. nu vreau sa cred ca se umilesc ei pentru cateva sute de dolari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...