Jump to content

Recommended Posts

Si-a luat un amic 4770K :))

Ce sa mai, rupe , ai consum de curent FOARTE mic,

Are cel mai bun controller de voltaj de pe CPU ( uita-te pe bechmark-uri ca-ti dai seama); De ex deschide 3ds max intr-un proiect complex ; are 1.4v pe CPU; il inchide -> 0.2-0.3 in Idle;Si mi se pare daca nu ma insel ca faza cu voltaju se aplica la toata seria :)

Merge cu un water-cooling .

Link to comment
Share on other sites

Aia cu voltaju e intel thermal nu stiu cum si mai taote au asa ceva, pentru ca dupa ce se inchide 3dsmaxu sau orice program el nu mai sta la frecventa aia ci toate scad undeva la 1599 mhz iar cand e in fol. urca pana 3-3.5 - 3.9 daca e i7. I7 e bun pentru lucrari de orice gen pe calculator 3ds max - cad photoshop etc pentru gaming pierzi niste bani pentru ca nu castigi fps-uri fata de i5. Fata de ivy bridge puterea lor e undeva la 10-15% cand pretu e undeva la 20% nu are sens doar daca ai vreo generatie ultra veche.

Link to comment
Share on other sites

Daca ai nevoie doar de photoshop vrajeli i7 cu integrata o sa-ti satisfacata toate nevoile + gamingu pe care l prestezi , dar poate nici asa , mai bine un i5 cu un ssd si iesi super crede-ma , am avut i5 si am vazut ca n am ce face cu el , am trecut la un celeron g2020 :)) si mai ieftin la curent nu ca n-ar fi fost i5-u si am mai ramas si cu bani :))) si sunt prea, prea prea multumit ( photshop,illustrator fisiere foarte mari , webdesign etc etc rupe , gaming rupe pe low quality )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...