Jump to content
Robert1995

Wordpress Theme Controller

Recommended Posts

Am scos un plugin pe codecanyon care ajuta la dezvoltarea temelor wordpress sau creearea pluginurilor care vin cu optiuni mai multe.

E prezentat cam rau, dar concret as vrea sa vad ce parere aveti, l-am scris dupa ce mi-a venit idea intr-o cafenea, in vreo 4 ore + prezentarea cand am ajuns acasa de la baut.

PHP Scripts - Wordpress Theme Controller | CodeCanyon

Link to comment
Share on other sites

Ideea pare ok dar sa fim siguri ca am inteles corect, e un plugin "manager" dar se aplica doar temelor?

Mie ideea ca o tema sa aiba propriile plugin-uri mi se pare prosteasca, optiunile sunt ok dar ca plugin, e putin deplasat in opinia mea.

BTW: Check codelobster cu wp support :P

Ma uit mai spre seara, mersi :).

Pai E un Plugin Manager care merge pentru orice, dar e "dedicat" pentru a face 1 plugin pentru toate lucrurile care le ofera tema, sa le dai enable-disable usor. De exemplu, tema pentru Muzica, ai plugin de player, de albume ( sau doar 1 cu ambele )

+ plugin de Widget X + plugin de Widget Y, etc. E doar flexibilitate sa isi aleaga ce vrea sa foloseasca omul din chestiile "core" din tema.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...