Jump to content
HexString

[Tutorial]Yahoo Hack Pass

Recommended Posts

##############################

############Yahoo YM############

#########Easy Hack Tutorial#########

############RstZone############

##############################

Stiu ca multi ar vrea sa tina private metodele de a sparge conturi Yahoo. dar ceva asta seara mi-a spus gata, trebuie sa afle toti cum facem noi. Multi cred ca l-au batut la cap pe Nemessis, cum se face, dar de azi nu il v-om mai intreba pentru ca v-om invata singuri. Cred ca nu din cauza ciocolatei cu rom, care ofera senzatii tari din 80 pana azi, am sa scriu acest tutorial, dar poate sticlele de vin au fost fatele in luarea acestei decizii de a publica metoda.

Incerc sa scriu acest tutorial cat mai clar cat mai exact, de aceea v-as ruga sa executati in timp ce citit fiecare pas pentru a putea sa spargeti contul, nu trebuie citit de MULTE. este deajuns sa il citesti acuma, o data... daca deja il citesti a 2a oara imi dau seama ca esti mai bat decat mine, si mai stresat decat stresul pe care il am eu pt ca cineva ma grabeste sa ii dezvalui metoda.

Necesitati:

1. UN cont NOU pe lx.ro

2. SmartFTP (il puteti downloada de la link-ul):http://www.smartftp.com/download/

Sa incepem tutorialul , in primul rand v-om intra pe site-ul lx.ro, si v-om creea un cont nou recomandabil ca sa folosim si o adresa de e-mail noua,la creerea contului folositi un nume sugestiv nu cel real, dar care sa fie din ROMANIA.Dupa ce creem contul trebuie sa il activam, dupa activare primi si niste date ne v-om folosi doar de datele FTP.

Acum intram in SmartFTP introducem datele FTP pe care le-am primti pe adresa de e-mail, si d-am enter pentru a efectua logarea. o data l-ogati stergeti tot ce este pe FTP recomandabil incercati de vreo 15 ori sa stergeti .ftpquota, acesta are o restrictie pt a nu fii sters din greseala si trebuie dat de 15 ori delete pana sa fie sters, dupa ce e sters dati click dreapta si dati sa creati un nou fisier si datii numele index.html si m-ai apoi datii edit si introduceti urmatorul continut:

<html>




<center>[url="ymsgr:SendIM?VICTIMA&m=Imi dai parola?"]<h1>Sparge contul !</h1>[/url]</center></html>

Acum de pe adresa de mail proaspat creata intrati pe YAHOO MESSENGER si logativa, dupa care intrati pe www.site-ul-creat.lx.ro si dati click pe sparge cont vi se va deschide o fereastra unde dati SEND.

Daca veti primi un raspuns negativ inseamna ca poate fii problema temporara de la servere eventual incercati aceeasi metoda si pe xhost.ro .

Sper sa va fie de folos tutorialul.PACE!!!

Greetz:

*In primul rand as vrea sa ii multumesc mentorului meu: lexx (cel care m-a scos din patura incuiatilor).

si apoi :

kw3rln Nemessis,zbeng encoded virusz pastilatu`,flama vladiii esc666 amprenta x.o, ras , most wanted, si multi altii...

#2007-09-10 - rstcenter.com

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca cei de la lx.ro au remediat problema, o rezolvare este sa va faceti un alt e-mail YAHOO si sa va creati un cont nou la xhost.ro, tocmai am incercat si merge. Succes ... sa vedem care cate sparge ;;), sincer va dau acordul meu sa postati tutorialul si pe alte site-uri atata timp cat acordati copyright HexString for [RstZone].

Hacking is not a crime!

Link to comment
Share on other sites

Se pare ca cei de la lx.ro au remediat problema, o rezolvare este sa va faceti un alt e-mail YAHOO si sa va creati un cont nou la xhost.ro, tocmai am incercat si merge. Succes ... sa vedem care cate sparge ;;), sincer va dau acordul meu sa postati tutorialul si pe alte site-uri atata timp cat acordati copyright HexString for [RstZone].

Hacking is not a crime!

Is our passion.

But how the fuck we can steal passwords, by simply asking the users???

Iti bati joc de noi lol

Link to comment
Share on other sites

salut am shi eu o rugaminte la tine vad ca te pricepi! mie mi-a furat cuneva un e-mail shi vreau sa il sparg te rog ajuta-ma de 2 zile incerc tot felu de chestii shi cer ajutor la lume shi nimeni nu ma ajuta! :cry: daca ma poti ajuta da-mi un PM pls

nu prea mai ai ce sa faci.trebuie sa intrebi pe cnv care se pricepe bine, cum ar fi unul din admini sau useri d p aici cunoscuti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...