Jump to content
xGenera1u

Sfat achizitie laptop buget 3000 lei

Recommended Posts

Salut, m-am decis sa imi schimb actualul pc ce functioneaza pe carbuni cu un laptop, am buget 3000 de lei.Cerintele mele ar fii:

-i7 duo sau quad

-8gb ram

-placa video dedicata de 2gb (preferabil nvidia)

-neaparat intrari USB 3.0

-display 15.6 inch(nu ma deranjeaza unul de 17.3)

-cel mai important... sa nu fie ACER... ma zgarie pe retina firma nu stiu de ce:))

Eu m-am orientat la acest HP Pavilion 15-n003sq.Daca aveti sfaturi cu laptopuri mai bune in banii astia, sau pareri despre laptop va rog sa vi le exprimati:D

PS: Sa nu aud ca ALTEX e scump sau ceva de gen... stiu deja asta,dar fata de alte site-uri in 2800lei +hard extern de 250lei e best buy.Si in schimb nu vreau sa cumpar de la no-name-uri sa ma trezesc cu 1kg de cartofi in cutie...

Link to comment
Share on other sites

HP-ul ala pare OK ca specificatii, dar ca sa faca Pavilion-urile asa aratoase, cei de la HP au cam facut un compromis cu arhitectura structurii de racire si cum prinde putin praf o sa vezi ca incepe sa arda.

Ca parere personala, eu zic ca un Asus sau Dell ar fi mai OK. Si incearca sa gasesti ceva la care sa poti schimba unitatea optica cu un HDD, asta in caz ca o sa vrei (sigur vei realiza ca e mai bine asa) sa pui si un SSD pe el, pentru viteza.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...