Jump to content
Alexandraale

Buna ziua/seara tuturor!

Recommended Posts

Ma numesc Alexandra si sunt aici doar pentru ca am nevoie de ajutor din partea oricui e dispus sa ma ajute. Problema mea,mai exact a prietenei mele este ca i-a fost schimbata parola de mail. Incusiv intrebarile de securitate si numarul de telefon. Stiu ca pentru unii din voi acestea sunt lucruri prostesti dar mailul este foarte important deoarece acolo primeste anumite informatii de la facultate. Daca este cineva dispus sa ajute imi puteti trimite un mesaj privat si va ofer mai multe detalii sau va pun in contact direct cu prietena mea. Va rog sa nu credeti ca e un mesaj dat aiurea pentru ca nu as avea motiv sa postez mesaje fara rost,avand in vedere ca nu sunt interesata de IT sau alte aspecte comune.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa poti schimba intrebarile de securitate , trebuie sa stii raspunsurile .Cam ciudata treaba ce zici tu acolo. Mie imi suna a incornorat .

Sa dea un mail la Yahoo , sa spuna ce intrebari de securitate avea si ce raspunsuri , sa lase numarul de telefon ce il avea acolo inainte , sa spuna si cateva mailuri primite si ce anume scria in ele , si fara dubii o sa ii restabileasca parola .

Link to comment
Share on other sites

Bine ai venit!

Poate ai succes cu asta (in cazul in care foloseste Yahoo):

https://edit.europe.yahoo.com/forgotroot?done=http%3A%2F%2Fmail.yahoo.com&src=ym&partner=&intl=ro?=ro-RO

Selectezi "Este posibil sa am contul compromis" si urmezi instructiunile.

LE: Daca nu merge ce am scris mai sus intra aici:

https://io.help.yahoo.com/contact/index?locale=ro_RO&y=PROD_ACCT&page=contact

selectezi "Mail", apoi "Activitate suspecta" si "cine mi-a spart contul Yahoo" si explici acolo ce s-a intamplat (scrie in engleza, pentru ca un prieten a scris prima data in romana si nu a primit nici un raspuns)

Edited by blueray
Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor celor care ati luat in serios ce am scris. Da a vorbit la facultate si si-a facut alt mail. Si nu e nimic ciudat ca a stiut raspunsul la intrebarile de securitate avand in vedere ca persoana care a i-a schimbat parola ii era foarte apropiata,din pacate. Nu plateste nimeni in natura numai in cazul in care te referi la legume .darky . O sa incerce sa trimita si un mail la yahoo. Inca o data,multumesc pt raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Ma numesc Alexandra si sunt aici doar pentru ca am nevoie de ajutor din partea oricui e dispus sa ma ajute. Problema mea,mai exact a prietenei mele este ca i-a fost schimbata parola de mail. Incusiv intrebarile de securitate si numarul de telefon. Stiu ca pentru unii din voi acestea sunt lucruri prostesti dar mailul este foarte important deoarece acolo primeste anumite informatii de la facultate. Daca este cineva dispus sa ajute imi puteti trimite un mesaj privat si va ofer mai multe detalii sau va pun in contact direct cu prietena mea. Va rog sa nu credeti ca e un mesaj dat aiurea pentru ca nu as avea motiv sa postez mesaje fara rost,avand in vedere ca nu sunt interesata de IT sau alte aspecte comune.

Buna, intrebarile de securitate se pot reseta, depinde ce a schimbat intrebari/raspunsuri. Daca a schimbat doar raspunsurile e simplu. Cand o sa introduca raspunsurile o sa apara ceva de genu: "Acesta este raspunsul vechi"

Parerea mea, daca tot vrea sa recupereze contul, va trebui sa trimita un mail la yahoo cu toate datele personale si mentiunea: "account compromised". Daca s-a logat de pe un calculator folosit si de alte persoane e clara treaba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...