Jump to content
FearDotCom

Infintare srl-d service pc

Recommended Posts

Ca sa ai costuri minime, umbla tu cu actele.In prima faza mergi le Oficiul National al Registrului Comertului , de acolo Oficiul National al Registrului Comertului si downloadezi cerera verificare disponibilitate nume.

Completezi acel pdf, apoi cauti un cod CAEN actualizat, si cauti codurile caen ale activitatilor pe care vrei sa le prestezi.

Cu aceea cerere listata, si cu 50 de ron, mergi la registrul comertului, o depui, platesti taxele, etc. La registrul comertului este si biroul unic, si cei de acolo te consiliaza cu toata procedura de infiintare.Capitalu social este 200 ron, insa daca umblii tu cu actele, iesi cu tot cu capitalul social sub 500 ron. Capitalul social, adica cei 200 de ron, sunt indisponibilizati, pana firma obtine personalitate juridica, dupa aceea poti sa-i folosesti (adica ce mai ramane din ei, dupa ce banca isi ia comisioane).

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa deschid un service de reparatii pc si firma sa fie srl-d, am vorbit cu cineva care se ocupa cu infintari de societati si costa 500 lei infintarea firmei + capitalul social 200 lei, am cautat pe net informatii si cica costul infintari unui srl-d ar fi gratis este adevarat ?

Iti recomand, mai bine, sa faci o mini intreprindere. Ai mult mai putine limitari. Cauta pe net PTIR ROMANIA. O sa vezi ca ai o gramada de avantaje: firma moka prim programul Arteman, sport si consiliere, etc. Iti garantez ca lucrurile, acolo, chiar sunt ok. Iti arat firma facuta cu zero lei, doar capitalul social. Daca nu te descurci da-mi de stire.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...