Jump to content
Ras

Custom Extension

Recommended Posts

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.ras]
@="rasfile"

[HKEY_CLASSES_ROOT\rasfile]

[HKEY_CLASSES_ROOT\rasfile\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\rasfile\shell\open]

[HKEY_CLASSES_ROOT\rasfile\shell\open\command]
@="%1"

adaugati codul acesta intr-un notepad si salvati-l cu extensia .reg apoi rulati-l.

dupa ce rulati acest fisier .reg puteti schimba extensila la orice fisier .exe cu .ras si fisierul o sa ruleze normal ca un .exe

:P:P o chestie mica dar mie mi se pare interesanta :P

Link to comment
Share on other sites

si daca in loc de exe pun .jpg ..si trimit un server de troian cuiva....pers respectiva cum o vede?

Gandeste-te.

Mai intai trebuie sa ii "instalezi" extensia, si abia apoi poti rula un executabil cu extensia respectiva.

Adica, tot trebuie sa ii trimiti persoanei respective un fisier ".exe" sau ".reg" pentru a instala extensia respectiva :P.

Link to comment
Share on other sites

Faza e super tare si reg merge dar daca il dai la alcineva in calculator nu ii merge pt ca nu are reg activat, in concluzie cam naspa. :cry:

Cred ca am inteles la ce te referi tu... (te-ai exprimat gresit)

Ca sa mearga extensia care o vrei tu si la victima in PC trebuie mai intai sa ii trimiti acel fisier .reg si dupa ii trimiti fisierul cu extensia aleasa de tine in fisierul .reg

Trebuia sa citesti si celelalte posturi... daca il citeai pe al lui tw8 intelegeai ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...