Jump to content
bubu2005

Reţeaua informatică a MAI, protejată de hackeri printr-un nou program

Recommended Posts

Nu vad de ce te ataci asa de tare la faza cu curentul insa multi gandesc la fel si totusi nimeni nu face NIMIC !

Stam si ne plangem pe forumuri ca ne e greu, oare cati de aici ar iesii in strada (vezi ukraina) .

Unde traiesc ?intr-o tara mult mai civilizata ca Romania .

Stiu cat e tva-ul si etc dar in alte tari ai impozite pe alte rahaturi dar in romania banii fac legea, e trist rau dar ne plangem si ne victimizam online si multi se uita pe OTV si mai stiu eu ce cacat de program de spalat mintile .

Imi spui mie de HONG kONG ?oare ai idee cati muritori de foame sunt acolo ?Imi mai spunea mie cineva de Coreea de Nord ...farate acolo e comunism, libertatea nu are pret !!!

Iar la noi pe cine sa votezi ?daca toata clasa politica e murdara?toti dupa revolutie au tras sa fure cat mai mult ???

Cunosc persoane care au fost prinse cu spagi cu multe 0 in euro ...si au luat 1 an sau 2 cu suspendare dupa ce au furat sute de mii de euro ???

Oricum am deviat de la subiect :) daca eram in locul lor si noi faceam la fel pt ca asta e societatea in care se traieste in acest moment .

Daca vrei sa faci ceva bine il vei deranja pe altu` caruia nu-i pasa asa mult sa faca bine, daca ai intrat in hora tb sa joci :) cam asta e ideea .

Link to comment
Share on other sites

O da! Fii sigur ca platesc TOATE taxele si ca sunt la zi cu TOATE facturile.Tu unde traiesti ba?In pestera?Ai auzit de legea aia prin care le platim ratele datornicilor (celor care au un salariu mai mic de 1500 de ron)?Tu ai fost intr-o tara civilizata sa vezi cat e TVA-ul la alimente?Ca sa-ti dau un exemplu, TVA-ul in Hong Kong este de 9% la alimente, traiesc mult mai bine si sunt mult mai organizati.In Romania e totul pe "smen", daca nu ai realizat inca asta inseamna ca traiesti pe alta planeta.De ce in Ukraina energia electrica e de trei ori mai ieftina?O scot din cur?Cand nu o sa mai fie curentul 18.40 centi pe KW/h poate nu o sa ma mai gandesc la furt.

Ah, uita-te peste asta si o sa-ti dai seama: https://en.wikipedia.org/wiki/Electricity_pricing

Ai vazut ce ratati sunt in partid, nici nu pot sa formuleze doua propozitii.

Ti se pare corect ca se cheltuie mai multi bani pe puscariasi decat pe copii?

Stii cat e alocatia intr-o tara civilizata din Uniunea Europeana?

eu simt ca este o noua forma de dictatura politica si semi-comunism specifica tarilor africane din lumea a 3-a 4-a...

1. dictatura pentru ca sunt aceleasi persoane de peste 20 de ani si toti se imbogatesc pe randul populatiei, manipuleaza justitia ca nimeni sa nu ii poata inlatura

2. folosesc fortele INARMATE de ordine pentru represiunea populatiei in caz de nevoie pentru a-si atinge scopurile si doi nu repecta drepturile si proprietatea oamenilor !

Cu alte cuvinte se pisa pe noi si pe constitutia noastra de sus de tot :)

Edited by administration
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...